Diskuse: Vže ostatní

Czech POINT

Zobrazeno 2407x, 2 odpovědi

Lenka Bártlová (11.10.2008, 17:53)

V současné době projekt Czech POINT umožňuje občanům získat na jednom místě ověřené výstupy ze čtyř centrálních registrů:

- ověřený výstup z katastru nemovitostí
- ověřený výstup z obchodního rejstříku
- ověřený výstup ze živnostenského rejstříku
- ověřený výpis z rejstříku trestů

a dále lze využít Czech POINT jako podací místo k podání k Registru živnostenského podnikání.

Počínaje 1.7.2009 je MV ČR plánováno rozšíření tohoto projektu o tzv. datové schránky. Občan bude moci činit na asistovaném místě Czech POINTu podání vůči jinému úřadu právě pomocí této datové schránky, kterou on sám nedisponuje.

V nejbližších dnech budou Ministerstvem vnitra ČR publikovány informace, jak se mohou další obce přihlásit do systému Czech POINT a jaké technické podmínky to bude vyžadovat.
Naše obec do současné doby není do tohoto projektu přihlášena, a proto mne zajímá názor Vás občanů: Domníváte se, že zřízení asistovaného místa Czech POINT na našem obecním úřadu ulehčí i Vám komunikaci se státem?

Více informací o projektu naleznete zde.

Petr Konečný (12.10.2008, 9:50)

Je otázka či usnadní v Rudolticích nebo ne,ovšem moje zkušenosti s CzechPointem jsou víc než výtečné.Co dřív trvalo i několik týdnů,a stálo spoustu času a ujetých kilometrů dnes díky CzechPointu zařídím během několika minut.
V tomto systému je jistě budoucnost.

Lenka Bártlová (12.10.2008, 10:26)

Upraveno 1x, naposledy 12.10.2008, 10:28
Jak jsem se dočetla v eGON News 3, v celé republice bylo ke konci září 2008 aktivních přes 2500 pracovišť Czech POINTu a vydáno více jak 720 tisíc ověřených výstupů. Co lze z dostupných informací získat, připravuje se novela zákona, která bude umožňovat i vydání výpisu z bodového registru řidičů.

Ve Sbírce zákonů vyšel dne 19. srpna 2008 zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů s účinností od 1.7.2009. Jak vysvětluje ředitel sekce rozvoje služeb a eGovernmentu p. Petr Stiegler, systém připravovaných datových schránek spočívá v podstatě v tom, že umožní doručování zpráv mezi orgány veřejné moci na straně jedné a občany a právnickými osobami na straně druhé. Půjde v podstatě o elektronickou náhradu doporučených zásilek a obálek s modrým či červeným pruhem.

Toto a ještě více naleznete na stránkách Ministerstva vnitra České republiky - eGon
Psát příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.

Přihlášení

Login


Heslo


Počítadlo.cz