Diskuse: Dotazy na členy zastupitelstva

Dotaz na Starostu Vůdce

Iva Skalická (7.4.2008, 9:53)

Lenko, děkuji Ti za podporu, kterou mi tady v této diskusi vyjadřuješ ohledně mých zápisů, které pan starosta napadá těmito slovy:
"u stávajícího způsobu nelze zaručit jeho pravdivost a objektivnost (jsou k tomu důkazy černé na bílém, dva rozdílné zápisy), ověřovatelé jsou k ničemu, nemají co ověřovat, když to vidí, až to visí špatně na webu."
Myslím, že bych se k tomu měla do neděle než si s panem starostou pravděpodobně vjedeme do vlasů vyjádřit aspoň tady v této diskusi.
Takže v čem spočívá stávající způsob zápisů?
Po skončení jednání druhý a třetí den porovnávám svůj záznam s diktafonem, na kterém je slovo od slova zaznamenané. Minimálně tím strávím 8 hodin, někdy ovšem ale i 14 hodin. Je to práce velmi nelehká a můžete mi všichni věřit, že i otravná. Zápis zpracovávám pravdivě a objektivně. Ne tedy tak, jak píše pan starosta. A to jsem si naprosto jistá. Nelze totiž ošálit přístroj, v tomto případě diktafon. Když to prostě někdo řekne, tak se s tím nedá nic dělat. Ani já a ani pan starosta to prostě neovlivníme. Někdy ( a to se stává tak v maximálně 5 větách za jedno zasedání) nejsem schopná ani za pomoci sluchátek rozpoznat přesnou větu a tak ji do zápisu doplním, tak aby dávala smysl nebo ji prostě neuvedu. Pokud si zastupitel něco brblá pod vousy a neříká to nahlas, tak to asi není určeno pro posluchače nebo pro budoucí čtenáře.
Do minulého zasedání nikdo problémy s mými zápisy neměl. Já mohu jen spekulovat z jakého důvodu jsem teď napadána. Není pravý důvod mých špatných zápisů ten, že jsem si dovolila nehlasovat ( stejně tak jako ostatní nepřítomní zastupitelé Janisch, Bártlová a Sodomková) o podpoře projektu Relaxační centrum? Nebo důvod mých špatných zápisů je ten, že si dovoluji předkládat jako zastupitel některé návrhy, které se nelíbí panu starostovi?
Jsem připravena poskytnout veřejně audiozáznamy všech zasedání a je možné zkontrolovat jak objektivně a pravdivě záznamy zapisuji.
Těším se na neděli až uvidím dva rozdílné zápisy, jak dopředu pan starosta avizuje. Ještě nejsem tak hloupá, abych zapisovala zápisy na dvakrát. Ano možná existuje pracovní a konečná verze zápisů, ale ta konečná verze je rozhodně jediná správná a je podepsaná ode mne, od místostarostky nebo starosty a samozřejmě od ověřovatelů a je uložena na Obecním úřadě Rudoltice. Pracovní verzi poskytuji pouze místostarosce a jednou jsem tuto pracovní verzi poskytla i starostovi. Rozhodně však nebyla podepsaná od ověřovatelů.
Závěrem si neodpustím malé povzdychnutí. Jsem schopná se povznést a přistoupit na to, že můj zápis není úplně stoprocentní. Co ale nejsem schopná nikdy překousnout je to, že je mi znemožňováno předkládat jako zastupiteli oficiálně a písemně zařazení mých návrhů do programu zasedání. To je přece potlačování zastupitelské demokracie!

Názory k diskusi Dotaz na Starostu Vůdce:


Oldřich Nový (3.4.2008 11:15)

Oldřich Nový (6.4.2008 19:40)
Ovce Rudoltická (6.4.2008 22:06)
Lenka Bártlová (7.4.2008 7:02)
Iva Skalická (7.4.2008 9:53)
Počítadlo.cz