Diskuse: Výstavba na Zámečku

Garanční prohlídka kotlů

Zobrazeno 2759x, 5 odpovědí

Radek Matějka (6.11.2008, 11:01)

Dobrý den, včera dostali nájemníci do svých schránek oznámení ohledně garanční prohlídky kotlů obecních bytů, která bude nájemníky stát 600kč.
Asi by bylo dobré nájemníkům říci, co všechno by měl servisní technik u kotlů kontrolovat, čistit a seřizovat, aby si každý mohl zkontrolovat, zda prohlídka proběhla tak, jak by správně měla. Také by někoho mohlo zajímat, proč byl k této kontrole vybrán technik až z Radiměře a ne z blízkého okolí. Zda u tohoto výběru hrála roli např. "nízká" cena prohlídky. Děkuji za odpověď

Lenka Bártlová (6.11.2008, 15:40)

Upraveno 1x, naposledy 6.11.2008, 15:41
Zdravím, Radku. S ohledem na veliké problémy s kotli v 71 bytových jednotkách dole v obci byla domluvena se správcem bytového fondu NABÍDKA zajištění garančních prohlídek pro nájemce obecních bytů na Zámečku. Vzhledem k tomu, že správce bytů spolupracuje s firmou z Radiměře i ve spojitosti s jinými obcemi, je to nejspíš ten důvod, proč byla oslovena z jejich strany tato firma.

Není povinností obce zajistit garanční prohlídky kotlů v jednotlivých bytech. Obec tímto chce pouze předejít příp. NÁSLEDNÝM NÁKLADŮM NÁJEMNÍKŮ, které by v případě nutné opravy v pozáruční době byli nuceni hradit ZE SVÝCH prostředků (viz § 5 nařízení vlády č. 258/1995 Sb., kterým se provádí občanský zákoník).

Doporučuji toto řešení: V případě, že nejste spokojeni s výběrem firmy, která byla správcem zajištěna k provedení garanční prohlídky, není samozřejmě nutné s ní souhlasit a je jen na Vás - nájemnících, jakou firmu si k provedení této garanční prohlídky zajistíte. Na záruční dobu, která samozřejmě u nových kotlů běží, nemá dle mně dostupných informací provedení garanční prohlídky žádný vliv. Jde pouze o to zvýšeným nákladům na opravu předcházet.

Radek Matějka (6.11.2008, 16:07)

Upraveno 1x, naposledy 6.11.2008, 16:29
Znamená to, že oznámení které přišlo od Mouřenína, je jen jakousi nabídkou a není povinností nájemníka na toto jakkoli reagovat a je jen na uvážení nájemníka, zda ve svém vlastním zájmu nechá provést kontrolu kotle třeba i jinou firmou? Já jen jestli tomu dobře rozumím.
Je v tom trochu zmatek, protože Mouřenín napsal "Oznámení ohledně garanční prohlídky kotlů obecních bytů - Rudoltice" a z textu to vypadá, že jde o povinnost. Mohli napsat "Nabídka provedení garanční prohlídky kotlů obecních bytů - Rudoltice" a v textu napsat - kdo má zájem, ať kontaktuje p. Dlábka na tel.č:.........

Lenka Bártlová (6.11.2008, 16:33)

Ano, přesně tak. Měla jsem v této souvislosti již několik telefonátů. Jsou nájemníci, kteří jsou zodpovědní a na nabídku správce bytů nečekali. Dnes již mají provedenou garanční prohlídku na základě své iniciativy a jejich dotaz v podstatě zněl pouze v tom směru, zda jsou nuceni toto podstoupit opětovně.

Jak jsem vysvětlovala výše - s ohledem na špatné zkušenosti ze starší bytové zástavby Vám tato možnost byla nabídnuta a někteří nájemníci toho již využili a svá data nahlásili, aniž by řešili cenovou nabídku správce bytů. Považovala jsem za povinnost obce jako pronajímatele Vám tuto možnost nabídnout, zda přistoupíte na nabídku či nikoliv, je jen na vás.

Domnívám se, že bude v budoucnu pro obec jako pronajímatele mnohem jednodušší "odrážet" stížnosti nájemníků na velice drahé opravy plynových kotlů, které jsou nuceni hradit ze svého, když jim možnost garanční prohlídky byla z naší strany nabídnuta.

Lenka Bártlová (6.11.2008, 16:41)

Upraveno 1x, naposledy 6.11.2008, 16:41
Ano, možná, že oznámení ze strany správce o možnosti provedení garančních prohlídek mohlo znít jinak. Na druhou stranu si však po některých zkušenostech můžeme být jisti, že jakmile by oznámení znělo jako "nabídka", při nejbližší nákladné opravě kotle nájemcem by mi bylo vyčteno, že kdyby to obec prostě zajistila a ne jen nabízela, tak by teď nemuseli tolik platit... :-)

Radek Matějka (6.11.2008, 17:00)

Samozřejmě, že ve vlastním zájmu by si měl každý nájemník nechat kotel kontrolovat 1 ročně. S tím musí souhlasit snad každý, mě nevyjímaje. Tak děkuji za vyčerpávající odpověď, která určitě uspokojí všechny občany a možná i OBČANY RUDOLTIC z návštěvní knihy:)
Psát příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.

Přihlášení

Login


Heslo


Počítadlo.cz