Diskuse: Dotazy na členy zastupitelstva

IREDO v Rudolticích

Zobrazeno 1990x, 3 odpovědi

Karel Nový (6.12.2011, 10:40)

Paní starostko, proč s pozitivní zprávou o zvýšení počtu spojů v Rudolticích zároveň neoznámíte občanům zdražení jízdného? V některých případech je to až o 50% !!! Dle ceníku bude cesta ze Zámečku za 10Kč (současně 8Kč) zdražení o 25%, z křižovatky 12Kč (současně 8Kč) 50%!! od školy 12Kč (místo 10Kč) 20%. Tímto se asi nepochlubíte, že? Karel Nový

Lenka Bártlová (13.12.2011, 11:36)

Dobrý den,

s oznámením o zavedení integrovaného dopravního systému v naší obci byly zveřejněny i všechny související informace. Je třeba si uvědomit, že nedochází pouze ke změně počtu spojů či ceny jízdného (v některých případech ke zvýšení, v jiných naopak ke snížení), ale že jde o komplexní změnu dopravního systému, tzn. například i to, že občané mohou v rámci jednoho tarifu (na jednu jízdenku) cestovat jak autobusovými, tak vlakovými spoji po celém Pardubickém i Královéhradeckém kraji. Dříve byla cena stanovena dle počtu ujetých kilometrů, v současné době se stanoví dle tarifních zón (pásem). Ceny jízdného dle mého názoru tedy nelze porovnávat s obdobím předešlým.

Rozhodnutí o přechodu na integrovaný dopravní systém učinil Pardubický kraj - subjekt, který dopravní obslužnost financuje, tedy nikoliv obec.

Obec i nadále přijímá veškeré připomínky občanů, které budou dále projednávány se zástupci firmy OREDO a budou zohledněny v případných úpravách jízdních řádů v měsíci únoru příštího roku.

Karel Nový (18.12.2011, 6:58)

Nic to ale nemění na faktu, že došlo ke zdražení. Až Pardubický kraj, potažmo OREDO provede revizi a zjistí, že tady většinou jezdí prázdné autobusy, tak bude spoje škrtat. A zastupitelstvo s tím neudělá nic, tak jako doposud. Nebo je paní starostka schopna říci, kolik připomínek měla k návrhům? A kolik jich bylo akceptováno? K. Nový
Psát příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.

Přihlášení

Login


Heslo


Počítadlo.cz