Diskuse: Dotazy na členy zastupitelstva

Konec demokracie v Rudolticích?

Lenka Bártlová (1.12.2010, 16:02)

Dobrý den,

pokud se objevují v návštěvní knize jakékoliv dotazy - a to ať už anonymní či podepsané - slušné dotazy k chodu obce (na které ráda odpovím) či osobní útoky - je mi líto, ale nevím o nich. Od jisté doby návštěvní knihu neotevírám a nečtu. Diskuse v návštěvní knize se totiž v jisté chvíli zvrhla v něco, co z mé strany již opravdu nelze akceptovat.

Pokud je tam nastoleno jakékoliv závažné téma, kterým je mimochodem i rozpočet obce - jistě uznáte, že návštěvní kniha, ve které se mísí slušné dotazy s doslova ataky osobní povahy, není to pravé místo na odpovědi. Co se týče rozpočtu - zákon jasně stanoví, že občané mohou vznášet své připomínky k rozpočtu, mohou se k němu samozřejmě vyjadřovat. Způsob, jakým to občané ze zákona mohou provést, je zveřejněn mj. i v aktualitách tohoto webu. Neříkám však, že o tom nemůžeme diskutovat zde v diskusi, nezříkám se a nikdy jsem se nezříkala jakékoliv diskuse s občany, pokud to samozřejmě bude mít nějakou úroveň - takovou úroveň, aby se člověk nemusel stydět při její četbě. Tuto úroveň návštěvní kniha již bohužel ztratila. To, že se může každý v návštěvní knize vyjádřit, sdělit svůj názor, platí stále. Rozumím tomu, že je to pro diskutující jakási pojistka demokracie v obci, nikdo také nehodlá návštěvní knihu rušit a myslím, že to ani nikde nebylo řečeno. Sama jsem kdysi bojovala za to, aby tento web umožňoval diskusi občanů a nehodlám navrhovat jakoukoliv změnu.

Diskuse, kterou jsem s pisateli v návštěvní knize v předešlých letech vedla, se však za tuto dobu, bohužel, otočila v podstatě proti mně. Pokud neodpovím na dotaz během pár hodin, jsem v mžiku osočena z kdečeho, aniž by pisatel vůbec tušil důvod, proč tomu tak je.

Odpovědi na dotazy lze samozřejmě získat, jak jsem již několikrát uváděla, také za pomoci žádosti o poskytnutí informace, ale také samozřejmě při návštěvě obecního úřadu, ráda každého, kdo žádá odpovědi na své dotazy, přijmu a dotazy zodpovím. Není ani problém domluvit osobní schůzku v místě bydliště občana.

Názory k diskusi Konec demokracie v Rudolticích?:


marek levy (1.12.2010 12:37)

Lenka Bártlová (1.12.2010 16:02)
Počítadlo.cz