Diskuse: Výstavba na Zámečku

Posprejovaná zastávka na Zámečku

Zobrazeno 1926x, 1 odpověď

Petra Nováková (10.2.2010, 17:02)

Upraveno 1x, naposledy 10.2.2010, 17:05
Dobrý den. Už jsem informovala o tomhle paní starostku. A nejsem jediná, které vadí posprejovaná a polepená bůh ví čím zastávka na Zámečku. Proto bych chtěla aby se to začalo řešit!

Lenka Bártlová (10.2.2010, 17:37)

Dobré odpoledne, paní Nováková. Problém s autobusovými zastávkami panuje dle mého názoru všeobecně nejen v naší obci. I přesto však zcela určitě existují celkem markantní rozdíly v jejich úrovních. Ptáte se proč? Vše je totiž hlavně o lidech.

Je mi líto, ale pokud obyvatelé Zámečku budou k tomu, že někteří místní výrostci zastávku jakýmkoliv způsobem poškozují, znečišťují nebo zde permanentně kouří, pouze a jen přihlížet a nebudou mít snahu toto radikálním způsobem řešit, nemá v podstatě obec důvod s tím cokoliv dělat. Věřte, že se obec již tímto negativním jevem několikrát zabývala a vždy dospěla ke stejnému závěru: Je potřeba sdělit obci jména těch, kteří jsou za toto zodpovědní! Na problematiku zastávek v celé obci včetně Zámečku byla rovněž upozorněna i Městská policie Lanškroun. Strážníci však nemohou celodenně situaci u zastávky monitorovat a odchytávat kouřící dorost.

Velice špatnou zkušenost již máme např. i s domovními zvonky některých bytových domů v této lokalitě (upozorňuji, že dole v obci tento problém není). Musím bohužel zkonstatovat, že některé domy na Zámečku mají domovní zvonky v tak dezolátním stavu, že v podstatě ani není možné zjistit, kdo zde bydlí a na koho právě zvoníte. Učiněná ostuda! Řešením však není jejich občasná výměna, která se pohybuje řádově mezi 10-15 tisíci korunami na dům, neboť v okamžiku, kdy obyvatelé domu toto nemají snahu sami řešit, při jejich výměně dojde v brzké době k opětovnému poškození a investované peníze na jejich obnovu tak padnou nazmar.

Myslím, že vám mohu zaručit, že pokud by obec do autobusové zastávky jakýmkoliv způsobem nyní investovala, nebude to mít sebemenší význam do doby, než uvedené negativní jevy nezačnou řešit sami místní obyvatelé.
Psát příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.

Přihlášení

Login


Heslo


Počítadlo.cz