Diskuse: Dotazy na členy zastupitelstva

Realizace smluv o smlouvě budoucí nájemní

Iva Skalická (16.4.2008, 10:34)

Právě jsem si přečetla diskusní příspěvek pana Jobaka a jsem velmi mile překvapena, že existuje člověk s pravým jménem, který říká respektive píše, co cítí. Vaše argumenty, pane Jobaku, se mi nelíbí, ale přesto máte můj obdiv.
Pane Jobaku, pokusím se Vám tedy vysvětlit to, co nás vedlo k tomu, že jsme navrhly s Lenkou Bártlovou, aby zprostředkování bytů zajišťoval někdo jiný než realitní kancelář.
Za prvé: od října loňského roku se minimálně 7 zastupitelů snažilo, aby byla přijata jakákoliv smlouva ohledně zprostředkování bytů. Můžete se podívat do zápisů, že jsem já a místostarostka v té době zastávala názor, že by toto měla zprostředkovávat firma, která má již zkušenosti. Pane Jobak, zdá se Vám normální, že máme duben a žádná zprostředkovatelská smlouva nebyla stále přijata. Firma, která měla předložit zastupitelstvu pouze opravené 2 věty ve smlouvě, tak do současné doby toto neučinila? Návrh ohledně nového zaměstnance obecního úřadu jsem spolu s místostarostkou přednesla na zasedání dne 13.4.2008. Zastupitelstvo všemi svými hlasy tento návrh podpořilo. Proč v tu chvíli starosta, který vydává svá usnesení ohledně toho bodu den po zasedání nebyl přítomen našeho jednání?
Mohl přece vznést své připomínky demokraticky a nemusel vydávat své usnesení jednoho muže den poté.
Ale abych se vrátila k těm výpočtům a Vašim pochybnostem. Za hrubou mzdou 4500,- Kč měsíčně si stojím, je to maximum, které by pracovnice přijatá na 10 hodin týdně, mohla dostat na této pozici. Vše se řídí nařízením vlády 564/2006 Sb a je nespochybnitelné.
Zakoupení PC a ani dalších předmětů o kterých se ve svém příspěvku zmiňujete se v žádném případě neuskuteční.
Pokud bude potřeba nějaká reklama ( což já nepředpokládám), mohu Vás ujistit, že to z obecních prostředků nepůjde, v současné době máme zajištěné jiné zdroje.
Nový pracovník nebude muset v žádném případě obcházet náměstí, protože zájemců o bydlení je velmi mnoho. Během tohoto týdne se mi jich ozvalo minimálně 10. Takže pracovnice nebude muset nikoho obtelefonovávat zájemců o bydlení je dostatek.
Za druhé: při navrhování zřízení tohoto nového pracovního místa nebylo ale nejdůležitějším hlediskem hledisko finanční, ale čistě pouze fakt, že koncem léta se mají stěhovat noví nájemníci do nových bytů a nebyl zajištěn nikdo, kdo by měl smluvně ošetřen tuto činnost. Nezdá se Vám spíše tento přístup liknavý a právě na této liknavosti bychom pane Jobak mohli my všichni zkrachovat.
Vím, že bydlíte v Rudolticích krátce a proto nechci, abyste si myslel, že Vás chci poučovat, ale věřte mi, že tento návrh který tady kritizujete vznikl z pečlivého studování poměrů a že nebyl špatný, svědčí i jeho stoprocentní odsouhlasení na nedělním zasedání.
Jsem velmi ráda, že v naší vesnici jsou lidé jako jste Vy, kteří se nebojí vyjádřit veřejně svůj názor, ikdyž nemusí být zrovna takový , který se mi líbí. Právě k tomu slouží tato diskuse a jsem ráda, že do ní přispíváte.

Názory k diskusi Realizace smluv o smlouvě budoucí nájemní:


333 Dalík (15.4.2008 22:28)

Lenka Bártlová (16.4.2008 0:36)
Martin Jobak (16.4.2008 9:05)
Ovce Rudoltická (16.4.2008 9:25)
333 Dalík (16.4.2008 10:22)
Iva Skalická (16.4.2008 10:34)
Oldřich Nový (16.4.2008 10:37)
333 Dalík (16.4.2008 15:14)
Lenka Bártlová (16.4.2008 18:34)
Martin Jobak (16.4.2008 19:38)
Lenka Bártlová (16.4.2008 19:59)
Počítadlo.cz