Diskuse: Dotazy na členy zastupitelstva

Usnesení zastupitelstva

Zobrazeno 3060x, 15 odpovědí

marek levy (14.6.2008, 23:09)

Paní místostarostko Bártlová!Chtěl bych se zeptat jak je plněno usnesení č.j OZ/13/04/08 písmeno g) uzavření pracovní smlouvy na dobu určitou (po dobu dvou let lze uzavírat pracovní smlouvy nejméně po půl roce) s osobou, která projeví zájem o vedení agendy budoucích nájemníků obce ve III. etapě, a to v rozsahu 2 hodin denně, od 1.5.2008, respektive 2.5.2008.Ptám se Vás na to z toho důvodu, že čas běží, je polovina června a nic se neděje, žádná nová pracovnice na úřadě není. Proč? S realitní kanceláří jste se snad již domluvili? Co chudáci budoucí nájemníci, kam se mají tedy obracet? Kdo bude sepisovat smlouvy? Kdo může za to, že pracovnice stále nenastoupila? Starosta? Ale ten tam snad ani neseděl? Za plnění tohoto usnesení jste tedy zodpovědná vy a vaše většina. Na rozdíl od starosty jste nedokázali dovést dokonce zatím ani toto. Dá se vám vůbec v něčem věřit?

Lenka Bártlová (15.6.2008, 20:31)

Dobrý večer, pane Marku. Vámi uvedený bod usnesení zastupitelstva nemohl být dosud splněn, a to z následujících důvodů:

a) dle zákona o obcích starosta plní úkoly zaměstnavatele podle zvláštních předpisů, uzavírá a ukončuje pracovní poměr se zaměstnanci obce a stanoví jim plat podle zvláštních předpisů; pokud se tedy tento rozhodne pracovní smlouvu nepodepsat, jak se, bohužel také stalo, ani já, ani kdokoliv ze zastupitelstva toto učinit nemůže a zákon překračovat rozhodně nehodlám!

b) o uzavírání nájemních smluv v případě naší obce (kdy starosta vykonává funkci Rady) rozhoduje pouze a jen starosta; pokud sledujete jeho kroky, jistě víte, že vydal v této věci 2 usnesení, a to čj. sta/08/04/14/1 a sta/08/04/15/1, dle kterých byly smlouvy s novými nájemníky objednány u soukromé realitní kanceláře, a to přes prostředníka - příspěvkovou organizaci Stavby Rudoltice. Snaha vysvětlit starostovi, že jsou tato jeho usnesení v rozporu se zákonem, se minula účinkem. Nyní má již zastupitelstvo k dispozici právní hodnocení nejen tohoto ale i dalších starostových kroků, které domněnky o porušování zákona z jeho strany naprosto potvrdily. Jestliže pan starosta svá rozhodnutí v tomto směru nepřehodnotí, nese na svých bedrech plnou zodpovědnost za nebezpečí, která tímto obci hrozí a mohu Vás ujistit, že nejsou zanedbatelná!!!!

marek levy (15.6.2008, 21:55)

Takže stručně řečeno:VY UMÍTE AKORÁT KRITIZOVAT A SCHVALOVAT USNESENÍ,KTERÉ NEUMÍTE ANI ZREALIZOVAT!

Lenka Bártlová (15.6.2008, 22:24)

Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí. (Aristoteles)

Radek Matějka (16.6.2008, 7:50)

Od pana Marka Levy, bych očekával jinou otázku. A to, proč pan Kolomý, tak zarputile trvá na zadání této agendy paní Kolomé? Vždyť motem pana starosty je, že vše by si obec měla dělat sama, protože to vyjde levněji. Proč v této otázce, chce platit soukromou firmu své ženy, i když to vyjde dráž?

krakonos krakonos (17.6.2008, 18:37)

Od paní Bártlové bych očekával činy, ne plnou náruč papírů a pravomocí a 23 hodin denně na netu.
Starosta nám postavil byty - zhruba 300 lidí nemusí bydlet pod mostem.
Co jste dokázala vy?

Lenka Bártlová (18.6.2008, 1:38)

Starosta dokázal určitě spoustu velkých věcí, to je beze sporu, a samozřejmě i on, jako každý, někdy musel začínat, krakonoši.

krakonos krakonos (25.6.2008, 12:27)

ještě se máte hodně co učit ... otázkou je, kam sahají vaše možnosti ...

Sadař ve svém sadu (25.6.2008, 19:05)

Upraveno 1x, naposledy 25.6.2008, 19:07
pro pana Šrámka :
V posledním zpravodaji jsem si přečetl váš poutavý příspěvek, ve kterém hned v úvodu vyjadřuje obavu o to, aby nevyzněl jako pochlebovaní na pana starostu. Za sebe vás mohu ujistit, že termín pochlebovaní mne po přečtení nenapadl, spíše mám z článku pocit, že
byl psán dle osnovy dodané panem starostou, něco jako "Mildo, tady jsem ti načrt osnovu, tak to nějak obal" a ten pocit vychází nejen ze štastně originálně použité analogie se sadařem, kterou v této diskusi použil kdysi jako první právě pan nejvyšší.

Nemám rád populistické manipulace, ve kterých je pan starosta mistrem a vy se pane Šmrámku ve svém článku také činíte.
Hned v druhém odstavci kladete otázku proč chce část (v podkladech do tiskárny bylo určite slovo 'část' tučně, viďte ? ) nového zastupitelstva provádět změny fungujících pravidel. No, možná proto, že pravidla, která dosud nevyvolala žádnou katastrofu pro obec, nemusí být nutně funkční. Nebo třeba proto, že zastupitelstvo je do jisté míry právně zodpovědno za určtá rozhodnutí a pokud cítí, že jsou protiprávní a mají v sobě určitý pud sebezáchovy, nebudou asi nakloněni ve stejném duchu 'společně pokračovat dál'. A je to vliv politických nebo osobních ambicí ? Teď babo raď.

Jaký je vliv u vás pane Šrámku ? Udělat to nejlepší pro obec ? Nebo osobní zajmy ? Jak lehce se ty věty píšou.

Váš závěrečný apel na paní zastupitelky mi příjde stejně úsměvný, jako můj následující apel na pana starostu : Pane starosto, přestante protěžovat vlastní rodinu za státní peníze, není to morální. Doložte legitimním výběrových řízeným, že firma vašeho syna na stavbě pracuje protože je nejlevnější (a ne proto, že jste řekl, Mildo tak to bude), že realitní kancelář vaší rodiny pracuje pro obec protože byla nejlevnější, že právní služby vašeho syna ......

krakonos krakonos (25.6.2008, 21:34)

v sadařových apelech mi chybí jediný ...
stávající "akční" jádro zastupitelstva, dejte nám důvěru, že s vámi neskončíme pod mostem ...

Sadař ve svém sadu (25.6.2008, 21:51)

starosto a NKÚ, dej nám důvěru, že neskončíme pod mostem.

Radek Babor (2.7.2008, 17:42)

"Prohlášení starosty před odvoláním" ?

"Včera OZ odvolaný starosta Obce Rudoltice RNDr. Oldřich Kolomý vydal prohlášení k zasedání zastupitelstva" ?

Ten kdo se nemohl dostavit na včerejší OZ se tuto skutečnost dozví až za měsíc ze zápisu zde uveřejněném ?

Bylo by možné aby se zprávy takového významu zde objevovaly dříve ?

marek levy (2.7.2008, 23:24)

Paní Macháčková!Včera jsem se účastnil zasedání obecního zastupitelstva a chtěl bych se Vás zeptat,kdo provedl úpravu ve větě z prohlášení pana starosty "Za své působení jsem dostal od obce formou hrubé mzdy(celé náklady obce) 1 137 935 Kč"?Včera totiž byla předčítána z toho samého prohlášení částka o 10 milionů větší a několik svědků to odsouhlasilo,že jde skutečně o částku vyšší jak 11 milionů.Tuto úpravu jste provedla vy nebo pan starosta osobně?Je v prohlášení starosty uděláno ještě více úprav oproti původní verzi?Nic proti starostovi ani vám,ale na zasedání nás bylo víc,kteří jsme toto slyšeli a někteří i viděli.Díky za odpověď!

Marcela Machá?ková (2.7.2008, 23:36)

Náhodou tu také ještě jsem, tak odpovím: Dostala jsem prohlášení starosty až dnes dopoledne s doprovodným mailem, kde se omlouvá za tuto chybu, vloudila se mu tam omylem 8 mezi 7 a 9, tím částka stoupla na 11 mil. Když čtete pozorně dále, je tam psáno, že pan Kolomý prodával za obec jisté programy v hodnotě víc než 1 mil., a tedy obec v podstatě nic nestál,ještě vyzískal, takže z toho plyne, že měl na mysli plat za 18 let ve výši víc než 1 mil., ne 11 mil. Oproti původní verzi jsem opravila pouze pár nedostatků v pravopise, slovosledu, změnila typ písma a uložila v PDF, jinak jsem samozřejmě do textu nijak nezasahovala. To bych si nedovolila.

Marcela Machá?ková (2.7.2008, 23:49)

Podívala jsem se raději do toho mailu a abyste mě nevzali za slovo, ta osmička byla jinde, takto: 11387935 Kč, správná částka má být 1137935, takže 1 137 935. Omlouvám se, spletla jsem se zpaměti.

marek levy (3.7.2008, 0:10)

Tak to je dokonalé!1 nebo 11, 7 nebo 8.Každý z nás může udělat chybu, jsme přece lidi a téměř všichni proletáři.Paní Macháčková děkuji za odpověď byla vyčerpávající.
Psát příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.

Přihlášení

Login


Heslo


Počítadlo.cz