Fotogalerie

Loučení s létem, 27.8.2011

Zobrazeno 1512x
Jednalo se o opakovanou akci z počátku letních prázdnin, kterou po několika málo minutách ukončila nepřízeň počasí. Účastníkům této akce však protentokrát počasí již přálo.

Organizátoři připravili pro děti zajímavý program. Děti si měly možnost zasoutěžit ve zručnosti jízdy na kole, jejíž povinnou výbavou byla samozřejmě i helma, ale měly také společně se svými rodiči možnost si vyzkoušet poskytnutí první pomoci člověku, který je v bezvědomí. Paní Jitka Sýkorová, která pracuje pro Český červený kříž a také bydlí na sídlišti Zámeček, dovedla opravdu velmi poutavým a zajímavým způsobem pohovořit a názorně předvést umělé dýchání a masáž srdce na figuríně jmémem Bohouš (oficiální název figuríny je Ambu UniMan). Strážníci Městské policie Lanškroun umožnili dětem prohlídku služebního vozu, pro děti měli připravené propagační materiály s bezpečností tématikou jako např. pravítka či pexesa. Ještě předtím, než jsme se vydali k zámecké věži opékat párky, proběhlo vyhlášení vítězů v soutěži zručnosti jízdy na kole, a to ve dvou kategoriích. Rekordně nejmladším účastníkem soutěže byl teprve čtyřletý Adámek Braik, který navíc obdržel cenu pro nejmladšího účastníka.

Počasí přálo po celou dobu akce. Doslova extrémně teplé počasí v posledních dnech však během krátké chvíle vystřídalo prudké ochlazení a déšť. Naštěstí pro nás se tak stalo až poté, co jsme si pochutnali na upečených špekáčcích...

Lenka Bártlová – 28.8.2011 19:26
Počítadlo.cz