Fotogalerie

Posezení s cimbálovou muzikou, 15.10.2011

Zobrazeno 1245x
Posezení s cimbálovou muzikou, které obec nejen pro své seniory v letošním roce zorganizovala, mělo veliký ohlas. Ti, kdo přišli, rozhodně nelitovali. Sympatické dámy z CM Valášek všem v sále při sobotním odpoledni předvedly, jak krásná dovede být cimbálová muzika. K poslechu ale i k tanci zahrály nepřeberné množství lidových písní, hrály na přání přítomných a ti si s nimi i rádi zazpívali.

Doprovodný program byl neméně úspěšný. Hned v úvodu zazpívaly děti ze Základní školy Rudoltice pod vedením paní učitelky Stanislavy Vávrové. Obrovský úspěch měla jejich věhlasná Rudoltická hymna, která vehnala slzy do očí nejednomu posluchači. V 17 hodin nastoupila velmi oblíbená dětská country taneční skupina Sedmikrásky, a to samozřejmě opět ve složení dětí z místní základní školy pod vedením paní učitelky Heleny Filípkové a Ludmily Jónové. Taneční vystoupení bylo úžasné a potlesk, kterým bylo odměněno, byl rozhodně potleskem zaslouženým. V předvečer sobotního dne - po 18. hodině nastoupily na sál členky Tanečního studia Ivety Zahradníkové z Lanškrouna, které na směs písní legendární skupiny ABBA předvedly velmi poutavý scénický tanec. Jak si následně někteří z nás posteskli, byla škoda, že tanec trval jen pár minut. Hodinu před koncem posezení - tedy kolem 19. hodiny zatančil Richard Kohout se svými partnerkami Marií Alexandrou Loučnou a Lenkou Sontákovou tance, jako jsou slow fox, waltz nebo jive, mambo či ča-ča.

Autobus, který byl na tuto akci vypraven, rozvezl zhruba o půl 9 večer účastníky do svých domovů.

Závěrem je třeba poděkovat všem, kteří se na organizaci tohoto příjemného odpoledne podíleli. Jde zejména o pracovnici obecního úřadu Michaelu Zvárovou a její velmi povedené pozvánky pro našich více jak 250 seniorů, paní Rezkovou a jí připravené občerstvení, členky sociální a kulturní komise a další.

Den seniorů, který se po celém světě slaví již od roku 1998 dne 1. října, bychom v obci rádi slavili i do budoucna. Již nyní se proto můžete těšit na příští rok, kdy by dne 6. října měl naši obec navštívit Josef Zíma se svým programem "Sejdeme se na Vlachovce"...

Lenka Bártlová – 18.10.2011 8:24
Počítadlo.cz