Fotogalerie

Zápis do 1. ročníku ZŠ, 3.2.2009

Zobrazeno 1640x
V úterý 3. února se konal v Základní škole a mateřské škole v Rudolticích zápis dětí předškolního věku do 1. třídy. Tento den je pro každé dítě významnou událostí a děti jsou plné očekávání.
Uvítání dětí v letošním roce proběhlo na pirátské lodi Pipi dlouhé punčochy, v kterou se proměnila celá škola. Plavba začala v 15.15 hodin v kajutě 1. třídy, kde se sešli předškoláci za doprovodu svých rodičů. Slavnostního uvítání se ujala paní ředitelka Lenka Havlenová a starostka naší obce paní Bártlová. Následně i paní učitelka Hamalová, která je speciálním pedagogem na škole. Na loď nastoupilo celkem 13 předškoláků (4 předškoláci byli nemocní). Již od prvních kroků provázeli každého předškoláčka žáci 5. ročníku, piráti, spolu s veselou Pipi dlouhou punčochou po celé škole.
Zatímco děti plnily různé úkoly na čtyřech ostrovech, čekalo rodiče malé pohoštění. Naše plavba skončila v 17.00 hodin. Děti si sebou odnášely celou řadu pokladů a zážitků. Snad největším pokladem byla radost a uspokojení v srdci dítěte. A pro nás všechny, kteří jsme se plavby zúčastnili, to byly rozzářené dětské oči.
Tímto bych ráda jak za sebe, tak za ostatní rodiče i děti poděkovala celému učitelskému kolektivu za úsilí, které vložil do příprav spojených se zápisem, aby se stal tak vydařeným, jakým byl.

Markéta Žáčková

Marcela Machá?ková – 8.2.2009 17:25
Počítadlo.cz