Rudoltická fotosoutěž

1. kolo (1. 10.-30. 11. 2007)

Počet fotografií: 22

Zobrazit soutěžní fotografie

Ohlédnutí za 1. kolem fotosoutěže


1. kolo Rudoltické fotosoutěže skončilo 30. listopadu 2007. Do té doby se sešlo celkem 22 fotografií od čtyř autorů (17 bylo zasláno na e-mail, 5 dodáno na CD).
Porota měla složení Petr Macháček (student Katedry fotografie FAMU), Lenka Bártlová (místostarostka obce) a Marcela Macháčková (kulturně-informační komise).
Každý ze členů poroty nezávisle obodoval pět fotografií v rozmezí 1-5 bodů. Výsledné pořadí vzniklo prostým součtem.

Výsledky 1. kola


1. místo - Krasava Šerkopová: Slunce ve stromě - paprsek naděje
2. místo - Petr Konečný: Pro nikoho
3. místo - Martin Jambrich: Plešatec v aleji
4. místo - Jarča Burešová a Radek Matějka: Pod stromy
5. místo - Petr Konečný: Půlnoční expres

Komentář poroty


Petr Macháček

Do soutěže se nám sešlo několik skutečně nádherných fotografií, bylo celkem těžké se rozhodnout, které mám dát největší počet bodů. Nakonec jsem ocenil pěti body fotografii Pro nikoho Petra Konečného. Je to zajímavý neobvyklý pohled, který prozrazuje jistý cit pro jednoduchost a určité tajemno.
Dále se mi taktéž velice líbí fotografie Krasavy Šerkopové Slunce ve stromě - paprsek naděje. Je v ní skvěle zachycena atmosféra podzimní přírody, působí to na mě příjemně "snově". Zasloužené 1. místo. Mám jen drobnou připomínku ke kompozici - vadí mi zřejmě kus kmenu v levém horním rohu, kdyby se drobně zvýšil kontrast v grafickém editoru, jen by to prospělo.
Plešatec v aleji je také příjemná fotografie, je to dobrý příklad, kdy středová kompozice výrazně napomáhá účinku a zvyšuje kontrast mezi starým a novým. Líbí se mi také světlo, které přichází jako by shůry...

Sečteno a podtrženo - fotografie zaslané do soutěže mě příjemně překvapily svou krásou, těším se na vaše další snímky.
Počítadlo.cz