Obecní knihovna

Zobrazeno 6302x

Výpůjční doba


Pondělí 15 - 17 hodin
Středa 15 - 17 hodin

Obecní knihovnu vzorně vede již od roku 1972 paní Anna Kopecká, kterou všechny děti a jejich rodiče znali jako dlouholetou vychovatelku z družiny ZŠ. Knihovna v Rudolticích existovala již od roku 1945, vystřídala několik působišť, např. školu, starou hospodu aj. Po roce 1990 bylo pro ni zásluhou starosty Kolomého upraven vhodný prostor nad kulturním domem v budově obecního úřadu ? s vchodem zezadu a přístupem po schodišti. Základní statistické údaje: Po důkladné revizi knihovního fondu v r. 2005 se počet knih zdejší knihovny ustálil na cca 1250. Ten je každoročně obohacován pečlivým výběrem nových knih. Mimoto funguje v rámci Meziknihovní výpůjční služby půlroční výměna souboru knih z Městské knihovny v Lanškrouně, která je jistým obohacením zdejších výpůjčních možností. Počet registrovaných čtenářů se pohybuje kolem čísla 40. Jsou mezi nimi zastoupeny všechny věkové kategorie ? od dětí ze ZŠ přes maminky na mateřské dovolené i zaměstnance až po důchodce. Ročně se mezi čtenáři vymění asi 800 knih.

V přihrádkách obecní knihovny můžete nalézt knížky pro děti od 3 do 7 let, samozřejmě pohádky, dále dívčí romány, dobrodružné knihy, zvláště žáci vyšších stupňů ZŠ i gymnázia využívají výběru knih pro povinnou a doporučenou četbu. Další knihy jsou rozřazeny pod nadpisy životopisy, zvířata, rostliny, sport, vědecko-fantastická literatura, ale k mání jsou též oblíbené detektivky nebo kuchařky a ženské časopisy. Důležitá je otvírací doba. Možnost návštěvy obecní knihovny je dvakrát týdně, a to každé pondělí a středu od 15 do 17 hodin, kromě měsíce srpna. Knihovna poskytuje též možnost přístupu k internetu, a to zdarma. Ve spolupráci se ZŠ MŠ Rudoltice se každoročně v rámci Března ? měsíce knihy koná čtenářská beseda s žáky zdejší školy a tím se také zvou noví čtenáři z řad dětí.

Zveme všechny k návštěvě obecní knihovny. Rozšiřte okruh čtenářů, za 30 Kč pro dospělého a 20 Kč pro děti na rok se můžete příjemně pobavit, ale i poučit prostřednictvím bohaté nabídky knih naší obecní knihovny.

Marcela Macháčková

Petr Macháček – 5.10.2006 1:53
Počítadlo.cz