Tisk o obci

Bambiriáda 2006

Listy Lanškrounska – 16.6.2006
Téma ZŠ a MŠ
Zobrazeno 1789x

LL 12/2006, 16.6.2006
Strana 10 ? 11
Bambiriáda 2006
Již se stalo tradicí, že velkým svátkem všech dětí v Pardubickém kraji je Bambiriáda ? celorepubliková přehlídka mnohých dětských a mládežnických aktivit. Letos se opět konala v Chrudimi. Přestože počasí ne-přálo, jak by mělo, účast byla veliká ? přesně 8 392 osob. Tito všichni měli možnost shlédnout drobné hry, výtvarné práce, překážkovou dráhu, tanec, mažoretky, projížďku na lodích, jízdu na dvojkole, rukodělné práce, výrobu žonglovacího náčiní a mnoho dalších činností.
Tak jako loni se i letos ve čtvrtek 25. května Dům dětí a mládeže v Lanškrouně vydal na cestu za touto akcí. I my jsme připravovali již od brzkých ranních hodin svoji expozici. Práce dětí z kroužku keramiky se určitě líbily, tak jako naše zábavné soutěže. Největší úspěch slavila atrakce nazvaná trojboj, při které si mohly děti vyzkoušet své úspěchy v basketbalu, florbalu a hodu na terč. Tato atrakce měla premiéru při letošním Běhu do vrchu a i v Chrudimi se na tuto hru stály dlouhé fronty. Velkým potěšením pro nás pro všechny, kteří jsme se letošní Bambiriády účastnili, byla i upoutávka na tuto atrakci při vysílání regionálního deníku v České televizi dne 25. května 2006.

Dům dětí a mládeže se může pochlubit také dvěma pódiovými vystoupeními, kterými se zde uvedl. Vystoupení Orientálních tanečnic pod vedením Martiny Bartoňové zaujalo ladnými pohyby a především nádhernými kostýmy, které neměly ten den na Bambiriádě obdoby. S pohádkou ?Čertovy nevěsty? v režii Ivy Skalické se představil dramatický kroužek Základní školy a mateřské školy Rudoltice. Obě vystoupení měla velký úspěch. Bouřlivý potlesk všech diváků dodal účinkujícím nový elán a chuť do další práce.

Pátý ročník chrudimské Bambiriády je za námi a nám nezbývá než poděkovat všem účastníkům, pořadatelům a hlavně všem, kteří nám pomohli s úspěchem a se ctí reprezentovat město Lanškroun.
DDM Lanškroun
Marcela Macháčková – 18.10.2006 14:23

Počítadlo.cz