Tisk o obci

Chvíle spánku muže stála statisíce

Orlický deník – 17.3.2011
Téma Černá kronika
Zobrazeno 811x

Orlickoústecko ? Policisté se zabývají okradením spícího muže ve vlaku, kterému měl někdo odcizit finanční hotovost v řádech statisíců korun.

K činu mělo dojít 5. března po 8. hodině ráno v expresu Šohaj jedoucím z Olomouce na Českou Třebovou. Policisté se domnívají, že do vlaku spolu s poškozeným mužem nastoupili i dva muži snědé pleti. Jeden, ve věku 30 až 35 let, byl silnější postavy a oblečen do modrých riflí a červené mikiny. Jeden na sobě měl mít černou koženou bundu, druhý tmavou riflovou bundu. Údajně nastoupili do třetího nebo čtvrtého vagónu za lokomotivou.

Poškozený si měl bundu s větší hotovostí v kupé pověsit na věšák. Během jízdy usnul. Když procitl, z kupé údajně viděl odcházet dva muže, kteří tam s ním před tím neseděli. Když chtěl zkontroloval své úspory, byly pryč. Mezi obcemi Rudoltice a Třebovice vlak z dosud nezjištěných příčin zpomalil a muži měli vyskočit. Policisté žádají o pomoc osoby, které si mužů všimly nebo by mohly poskytnout jakoukoliv informaci k jejich ztotožnění, ať ihned zavolají na číslo 974 580 443 nebo na bezplatnou linku 158 nebo své poznatky sdělí policistům na kterémkoliv obvodním oddělení.
(le)
Marcela Machá?ková – 17.3.2011 12:59

Počítadlo.cz