Tisk o obci

Loučení se školou v Rudolticích

Listy Lanškrounska – 29.6.2007
Téma ZŠ a MŠ
Zobrazeno 1827x

Loučení se školou v Rudolticích

Pohodové odpoledne strávily děti ze Základní školy v Rudolticích se svými rodiči v pátek 15. června na školní zahradě. Přišly se rozloučit s uplynulým školním rokem. Připravený program byl bohatý. Nejdříve si každý sypanou technikou obatikoval tričko. To nejvíce zaujalo maminky. Tatínkové si šetřili síly na fotbálek.

V loňském roce zvítězily děti a letos tomu nebylo jinak. Maminky fandily a některé se i zapojily do hry. Unaveni všichni usedli k táboráku a ?dali pokec?. Pak nastala dětmi velmi očekávaná chvíle. Stezka odvahy. Pod věží rudoltického Zámečku děti vyslechly smyšlenou historku o bezhlavém jezdci, který v noci jezdí na svém černém koni po lese a hlídá ukrytý poklad. Strašidelný příběh, tma a dětská fantazie vytvořily tajuplnou atmosféru. Už za úplné tmy vyrazila první skupina na rudoltický hřbitov. Svou odvahu stvrdily podpisem u márnice.Všichni cestu zvládli na výbornou. S bohatými zážitky ulehly nedlouho před půlnocí do vojenského stanu, který jim zdarma (již podruhé) zapůjčil a postavil pan Daniel Žáček, za což mu patří velké poděkování.

Kdo by čekal, že děti budou po takovém zážitku ráno vyspávat, mýlil by se. Ráno vyskočily ze spacáku a hurá na rozcvičku. Rodiče i děti si společně strávené chvíle užili. Zkrátka, v Rudolticích vládne pohoda.

M. Krystlová
Marcela Macháčková – 9.8.2007 14:54

Počítadlo.cz