Michal Kmeť se blýskl v zápase čistým hattrickem

Orlický deník – 13.6.2006
Téma Sport
Zobrazeno 828x

Orlické noviny - 13.6.2006

Ústecko - Předposlední kolo mají za sebou celky v okresním fotbalovém přeboru IV. třídy mužů, volný los vyšel na mužstvo Mladkova.

Verměřovice B - Rudoltice 5:0 (3:0)
Po celý zápas udávali tempo domácí a po deseti minutách se Verměřovice dostaly do vedení, když odražený míč poslal do brány Michal Kmeť. Dále se hrálo na jednu bránu a další gól přišel po nečekané hlavičce Kmetě z velkého vápna. Domácím se dařilo držet hosty i nadále pod tlakem a do poločasu přidal další gól znovu Michal Kmeť. Ve druhé půli se Rudoltičtí nedostávali na dostřel domácí brány a Verměřovickým se podařilo dát dvěma góly Petra Formánka na konečných 5:0.
Fakta - branky: Michal Kmeť 3, Petr Formánek 2. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Kuttich. Diváci: 40.

Králíky B - Kunvald 0:1 (0:0)
Kunvald začal pro něj velice důležitý zápas šancí již ve 3. minutě. Hýbl však sám proti domácímu brankáři neuspěl. Králíky B se do velké šance dostaly ve 25. minutě, ale Pohankovi střelu z deseti metrů zlikvidoval kunvaldský brankář. Zatímco první půle zápasu byla vyrovnaná, ve druhé polovině byla králická rezerva o něco lepší. Šance Vyšohlída a Záleského brankou však neskončily. Kunvald jednu ze svých šancí naopak v 70. minutě využil dorážkou Šrolera a i když mu byl v 82. minutě vyloučen Krejsa za faul bez míče, cennou výhru už hosté udrželi.
Fakta - branka: Šroler. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (Krejsa). Rozhodčí: Kuttich. Diváci: 50.

Tatenice B - Lichkov 0:2 (0:2)
Hosté využili své produktivnosti a vstřelili v jinak vyrovnaném utkání dvě branky.
Fakta - branky: Mojzesz. Bez karet. Rozhodčí: Hovorka. Diváci: 50.

Žichlínek - Mistrovice B 6:3 (3:1)
První poločas začal lépe pro domácí, kteří si vytvořili gólové šance a v 19. minutě otevřel skóre Dlesek. Vzápětí zvýšil na 2:0 Řehák a ve 30. minutě to už bylo po trefě Skalického 3:0. V poslední minutě první půle ale hosté snížili. Druhý poločas začala obě mužstva aktivně, jenže v 50. minutě se prosadili opět domácí, kteří zvýšili na 4:1 a o pět minut později už to bylo 5:1. Poté pokračovali domácí v tlaku a v 60. minutě proměnil žichlínský Heger penaltu nařízenou za faul ve vápně. O čtyři minuty později hosté zkorigovali výsledek a na konečných 6:3 dal v 77. minutě Šverák.
Fakta - branky: Dlesek, Řehák, Skalický, Drábek, Heger (PK), Libor Motl - Kusý 2, Šverák. Bez karet. Rozhodčí: Hovorka. Diváci: 100.

Klášterec - Albrechtice B 3:2 (2:0)
Na začátku zápasu hosté předvedli šanci po dlouhém vhazování až před bránu, ale pak přešla režie utkání na kopačky domácích. Nejdříve to zkusil Kalous parádní bombou z 18 metrů, kdy vynikl jinak ne vždy jistý brankář hostů. V 11. minutě se kopal roh a "kulečníkovou" sérii ukončil Honzák - 1:0. Klášterec pokračoval v tlaku a v 24. minutě se opět Honzákovi povedlo využít zmatku ve vápně - 2:0. Pak se několikrát dostal do šancí Šroler, pěkná byla zejména jeho akce na konci půle, kdy převzal míč od Honzáka, obešel obránce a z těžkého úhlu vystrašil brankaře. Hned ve 47. minutě přidal třetí branku Schreiber po signálu po přímém kopu a zdálo se, že se bude hrát jen o skóre, zvlášť když byl v 54. minutě vyloučen hráč Albrechtic za faul na brankáře. Jenže se projevila nezkušenost domácích, které uspokojilo tříbrankové vedení. Hosté se osmělili, začali si vytvářet šance a trest byl nečekaně rychlý. V 68. minutě znovu předvedli dlouhé vhazování, tentokrát však zakončené gólem a hned vzápětí to bylo 3:2. V 70. minutě byl ale po druhé žluté vyloučen jejich druhý hráč a proti devíti začal Klášterec znovu tlačit. Branka však už nepadla.
Fakta - branky: Honzák 2, Schreiber - Dostál, Sokolík. ŽK: 2:3. ČK: 0:2. Rozhodčí: Pavlas. Diváci: 90.