Tisk o obci

Na Zámečku si první pár řekl své ano

Orlický deník – 21.6.2011
Téma Památky
Zobrazeno 856x

Rudoltice - Na Zámečku se v sobotu poprvé v historii oddávalo. Snoubenci pojali svatbu stylově a před oddávajícího předstoupili v dobových kostýmech. Své ano si řekli ve slavnostně vyzdobeném druhém patře zámecké věže.

Autor:
Dana Pokorná

Pár, který se jako první nechal oddat na rudoltickém Zámečku, se podepsal do zámecké kroniky.

Autor: Krasava Šerkopová

V historickém objektu, který se dnes nachází v majetku lanškrounského architekta Přemysla Kokeše, zatím není restaurace, a tak se svatební hostina s jídlem dopraveným na Zámecký vrch odehrávala pod instalovanými zahradními altány. Deštivé počasí se sice první svatbě na Zámečku nevyhnulo, pokazit svatební veselí však nemohlo. Svatebčané utekli před dešťovými kapkami do zámecké kavárny, kde hrála hudba a tančilo se. Pár si Zámeček vyhlédl proto, že mu přišel jako místo svatby velmi zajímavý. Původně snoubenci uvažovali o tom, že v objektu postaveném rodem Lichtenštejnů budou mít jen hostinu, nakonec se rozhodli, že se zde odehraje i svatební obřad. ?Pátrala jsem, zda už někdy byla na Zámečku svatba. Pravděpodobně ne, jen se zde uskutečnilo několik hostin,? podotkla kastelánka Krasava Šerkopová. K výběru prostor dodala: ?Snoubenci si celý Zámeček prošli, líbilo se jim i zámecké sklepení, kde je však poměrně dost zima. Nakonec se vytipovalo druhé patro, je to prosvětlený, zajímavý prostor s vysokým stropem.?

O svatbě na Zámečku uvažovalo v poslední době více párů, z různých důvodů však z obřadu nakonec sešlo. Ohlasy na historicky první svatbu na Zámečku prý byly velmi pozitivní.
Marcela Machá?ková – 21.6.2011 18:57

Počítadlo.cz