Tisk o obci

Nejlepší plesy jsou maškarní

Listy Lanškrounska – 24.3.2006
Téma ZŠ a MŠ
Zobrazeno 2013x

LL 6/2006, 24.3.2006
Strana 8 - 9: Region

Připadá vám letošní zima už taky příliš dlouhá a tím pádem i tak trochu nudná? To děti z Rudoltic ví, jak na nudu vyzrát. V sobotu 25. února se totiž vydaly do sálu místního obecního úřadu, kde pro ně zdejší základní škola uspořádala maškarní karneval.
Již u vstupu na každou masku čekala nejen čokoláda na uvítanou, ale také číslo, které bylo později slosováno a 11 šťastlivců tak získalo dort ze sázavské pekárny. Kromě toho si v průběhu celého karnevalu mohli všichni zúčastnění zakupovat losy do tomboly, která díky sponzorům obsahovala neuvěřitelných 240 cen. Vyhrál tak skoro každý, a kdo měl přece jen štěstí pomálu, dostal alespoň malou cenu útěchy. Nálada byla skvělá, tanec a volná zábava byly zhusta prokládány nejrůznějšími soutěžemi pro nejmenší, větší, a dokonce i dospělé.
Na tomto místě patří poděkování firmě Evro-foto-video z České Třebové a panu Jasanskému, který celou akci skvěle moderoval a celý sál dokázal pěkně rozpohybovat. Kdo z toho všeho křepčení dostal hlad, mohl si zakoupit párek v rohlíku, křupavý toust či zákusek.
Není se co divit, že se navečer nikomu nechtělo domů a některé děti se dokonce ptaly, kdy zase bude další karneval. Nejspíš opravdu platí to, co se zpívá v jedné známé písni pana Zdeňka Svěráka, že totiž nejlepší plesy jsou maškarní.
D. Marková
Marcela Macháčková – 18.10.2006 13:43

Počítadlo.cz