Tisk o obci

Pohádkový zápis

Listy Lanškrounska – 9.2.2005
Téma ZŠ a MŠ
Zobrazeno 1715x

Strana 7, LL 3/2005

Zápis do první třídy ZŠ v Rudolticích, který se konal v úterý 1. února 2005, probíhal v duchu radostného očekávání malých předškoláčků, pro které není škola místem neznámým. Mnoho z nich se zapojuje od září do zájmových činností s dětmi z první třídy ZŠ (sportovní kroužek, angličtina, hudební kroužek), s žáky školy se setkávají při různých společných akcích.
Netradiční způsob zápisu do 1. třídy se uskutečnil letos již po osmé. Po pohádkách O králi Adamovi, O princezně, která poztrácela korále a O perníkové chaloupce, čekalo letos děti překvapení. Budoucí prvňáčky a jejich rodiče provázeli celou školou pohádkové bytosti, ve které se proměnili žáci školy.

Děti při plnění různých úkolů prokazovaly své znalosti a dovednosti, připomněly si známé pohádky, poznaly své budoucí učitelky. Na konci cesty je čekala sladká odměna - opravdová perníková chaloupka. K zápisu přišlo 11 dětí, všechny navštěvují naši MŠ.

Do přípravy a realizace zápisu se letos zapojili nejen všichni vyučující, ale i žáci, kteří v hodinách výtvarné výchovy a ve školní družině vyrobily pro děti různé dárečky. Zápisem žila prostě celá škola a již dnes se těšíme na slavnostní zahájení školního roku 2005/2006, kdy nově zapsané děti usednou do školních lavic.

J. Kosová
Marcela Macháčková – 13.10.2006 8:03

Počítadlo.cz