Tisk o obci

Pohodové Country odpoledne na Zámečku pomohlo potřebným

Orlický deník – 23.8.2011
Téma Památky
Zobrazeno 853x

Rudoltice /OHLÉDNUTÍ/ ? Připravovat v letošním mokrém létě akci venku, když neustále hrozí déšť, je sázka na 13.


Z Country odpoledne na Zámečku.

Autor: Krasava Šerkopová

Během Country odpoledne na Zámečku v sobotu 13. srpna bylo jen několik přeháněk. Jedna z nich přišla však v nepravou chvíli, a protože to vypadalo, že bude pršet déle a návštěvníci odejdou, pořadatel akce, hostinský V. Skalický, raději odvolal druhou kapelu Šutr z České Třebové. Jeho i ostatní to mrzelo, ale nic jiného se v té chvíli udělat nedalo. Naštěstí po nějaké době pršet přestalo a kapela Fofr hrála déle. Jirka Hurych kromě moderování a vyvolávání předmětů v aukci také zahrál a zazpíval.
Nejzajímavější předmět v aukci
Přijeli se podívat také zástupci Domova pod hradem Žampach, pro jejichž sedm klientů byl příspěvek z aukce určen na asistenční službu.

Aukce probíhala celé odpoledne v přestávkách mezi písničkami, dražba některých věcí měla zajímavý průběh, třeba půlmetrové tužky, několika krásných plyšáků a hlavně nejzajímavějšího předmětu, kterým se stal velmi pěkný obraz části pivovarského náměstí v Lanškrouně namalovaný členem kapely Fofr z Lanškrouna Hostimilem Tomáškem.
Přetahovali se o něj dva zájemci a přihazovali, až se obraz vydražil za pěkných 1500 korun. Šťastným majitelem se stal lanškrounský podnikatel, který si prý obraz pověsí v kanceláři podniku, jenž má blízko vyobrazeného místa.

Neobvyklý host zaujal nejen děti

Návštěvníci se bavili při poslechu pěkných písní i při aukci, o zajímavé zážitky také nebyla nouze. Všechny nás překvapil návštěvník, který přišel s tříletou krajtou omotanou kolem krku, zájemci si ji mohli pohladit a někteří i dát kolem krku.
Ráno přišla zpráva, že nemohou přijet objednaní koně, ale děti o svezení nepřišly, protože náhodou přijeli na dvou koních na Zámeček jiní chovatelé z Ostrova, a tak se zájemci přece dočkali a mohli se povozit a koně si pohladit. Pro děti byly připraveny soutěže, ve kterých si mohly vyzkoušet svoji obratnost, postřeh a šikovnost, nebo si třeba mohly jen malovat.
Výsledek aukce přesáhl očekávání

V podvečer aukce skončila a celkem se za prodané předměty utržilo 3401 korun. Já jsem z prodeje pohlednic malovaných hlavou Tomášem Rybičkou, jedním ze sedmi klientů, pro něž je příspěvek určen na asistenční službu, a při prodeji dřevěných dekorací od Knoflíkiády II (pořádané 4. června) nasbírala celkem 2300 korun. Rovných 700 korun pak získala na akci hudební školy Píšťalička z Třebovice milá paní učitelka Tereza Červinková, která tuto částku také věnovala na Žampach. Zástupci domova jsme předali celkovou částku 6401 korun. Převzal také všechny předměty, které se v aukci neprodaly, do prodeje půjdou před Vánocemi při akci na Žampachu. Jejich prodejem tak získají další částku a zase se přiblíží k celkové sumě 77 000 korun, jež bych pro sedm klientů ráda získala.
Dále se budou vydávat a prodávat pohlednice s obrázkem Zámečku, který Tomáš Rybička namaloval hlavou, tak bude příspěvek stále přibývat. Budu se snažit získat sponzorskou pomoc na vydání souboru sedmi pohlednic podle obrázků od talentovaného Tomáše Rybičky, a jejich prodejem by se mohla zajistit část příspěvku na asistenční službu i nadále.

Pěkné rozloučení s létem a pozvání

K večeru zvukař pustil reprodukovanou hudbu a návštěvníci se shodli na tom, že to byla pěkná a pohodová akce, na kterou příště zase rádi přijdou. To pořadatele i nás všechny, kteří jsme se na její přípravě podíleli, těší a doufáme, že takové akce na Zámečku budou i dále, i když jejich pořádání v současných podmínkách není jednoduché. Bohužel jsem nemohla provázet návštěvníky po Zámečku, pomáhala jsem moderátorovi při aukci.

Co se dál připravuje na Zámečku

Na pátek 26. srpna se chystá Oldies Disco, DJ Larry bude k poslechu i tanci hrát oblíbené hity 70 - 80 let. Minule byla tato akce velice pěkná, a tak pořadatelé doufají, že bude opět počasí přát.
Do konce září jsou pravidelné prohlídky Zámečku ve středu odpoledne a o víkendech a svátcích, po skončení sezony je možno se na prohlídku objednat telefonicky kdykoli. Informace jsou na www.novyzamek.info.

Krasava Šerkopová, kastelánka
Marcela Machá?ková – 25.8.2011 8:33

Počítadlo.cz