Tisk o obci

Co nového v rudoltické škole?

Listy Lanškrounska – 23.9.2005
Téma ZŠ a MŠ
Zobrazeno 1696x

LL 18/2005, 23.9.2005

Do nového školního roku vykročila ZŠ v Rudolticích pod vedením Mgr. Lenky Havlenové. Položila jsem jí několik otázek:
Na jaře jsme se dočetli, že se v Rudolticích plánuje výuka v samostatných třídách podle ročníků. Funguje to už v tomto školním roce?
Ano, od letošního školního roku probíhá v Rudolticích výuka v pěti samostatných třídách. První ročník navštěvuje 8 žáků, ve druhém je 6, ve třetím 5, ve čtvrtém 8 a v pátém dokonce 10 žáků. Předpokládáme, že do budoucna se počty dětí budou zvyšovat. I proto, že každý žák, který absolvuje celý školní rok v této škole, dostává od zřizovatele, tj. od obce Rudoltice, finanční příspěvek ve výši 5000 Kč.
Pět tříd vyžaduje nejen prostor, ale jistě také více vybavení. Nechybí vám něco?
Na situaci jsme byli připraveni. V přízemí je nově vybavená prostorná třída. V podkrovní části školy zbylo místo i na počítačovou učebnu. V každé třídě je navíc instalovaný počítač s neomezeným bezdrátovým vysokorychlostním internetem pro zařazování nových forem výuky. Počítače nejsou určeny jen pro učitele, ale také žáci mohou o přestávkách čerpat nové informace nebo je využít pro zábavu.
Vesnické děti bývají oproti těm městským bity v menších možnostech mimoškolního vyžití. Jak jsou na tom děti v Rudolticích?
Škola nabízí dětem širokou paletu kroužků, ze které si mohou vybrat podle svých zájmů: sportovní hry, plavání a vodní hry, zpívání pro radost, veselá píšťalka, angličtina pro nejmenší, angličtina pro pokročilejší, dramatický kroužek (který se účastní přehlídek dramatické tvorby) a kroužek práce na PC.
Nejoblíbenější mezi dětmi bývají aktivity sportovní, při kterých mohou rozhýbat tělo ztuhlé sezením v lavicích nebo u domácího počítače. Připravujete něco, nebo spoléháte na to, že se děti ?vylítají? samy?
Sport je součástí výuky. Už v minulých letech jsme do Listů psali o některých našich aktivitách, ve kterých chceme samozřejmě i letos pokračovat. Během roku jsou součástí tělesné výchovy cyklistické vyjížďky po cyklotrasách v okolí, v letních měsících pak vodácké výlety. Žáci 4. a 5. ročníku mají každoročně možnost zúčastnit se týdenní výuky lyžování ve Velkém Vrbně pod Paprskem v Jeseníkách. Pořádáme atletické přebory, účastníme se fotbalových přátelských utkání mezi školami a Mc Donald?s Cupu, běžeckých závodů.
Co byste ve škole chtěli v budoucnu ještě vylepšit?
Rádi bychom v areálu školy vybudovali atletické hřiště.
Děkuji za rozhovor. Lada Sitová
Marcela Macháčková – 18.10.2006 13:03

Počítadlo.cz