Tisk o obci

Konečně se dočkáme cyklostezky z Lanškrouna do Rudoltic

www.lanskrounsko.cz – 18.11.2011
Téma Cyklostezka
Zobrazeno 861x

Konečně se dočkáme cyklostezky z Lanškrouna do Rudoltic

Středa, 16. listopad 2011

Dobrovolnému svazku obcí Lanškrounsko se podařilo získat příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na výstavbu cyklostezky vedoucí z Lanškrouna do Rudoltic. Stezka, která bude sloužit nejen cyklistům, ale i chodcům je naplánovaná v délce 2,6 km a povede z největší části podél stávající silnice I/43.
Celková výše investice je 11 412 997 Kč. Z toho příspěvek ze SFDI činí bezmála šest milionů. ?Dobrovolný svazek obcí Lanškrounsko si s největší pravděpodobností vezme úvěr na dofinancování celé akce, ale splácet jej bude ze 2/3 obec Rudoltice, 1/3 by mělo splácet město Lanškroun. Rozhodnutí o úvěru ze strany svazku však ještě nepadlo,? uvedla starostka Rudoltic Lenka Bártlová na dotaz, kdo uhradí zbylou část peněz.

Novou cyklostezku přivítají zejména obyvatelé sídliště Zámeček. Od vybudování sídliště se na silnici vedoucí z Rudoltic do Lanškrouna výrazně zvýšil počet chodců, což si vyžádalo také lidské životy. Například na podzim 2007 řidič srazil trojici školaček. Jedna z nich zemřela.

Výstavba cyklostezky je plánovaná již několik let. Tentokrát to vypadá, že definitivně by se mělo začít stavět v roce 2012. Ve stejném roce bude cyklostezka také dokončena.
Tato stavba bude užitečná nejen pro Lanškroun, ale zejména pro Rudoltice. ?Pro naši obec je cyklostezka prioritou číslo jedna v podstatě již několik let. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě této investiční akce i na získání tolik potřebného příspěvku ze SFDI,? řekla starostka největší obce na Lanškrounsku Lenka Bártlová.

Matěj Brýdl

--------------------------------------------------------------
Listy Lanškrounska 18. listopadu 2011

KONEC NEBEZPEČÍ! Cyklostezka spojí Lanškroun s Rudolticemi.

Aktuálně: Po nové cyklostezce z Lanškrouna do Rudoltic již v roce 2012

Občané Lanškrounska se dočkali dlouho očekávané dobré zprávy - dne 8.11.2011 rozhodl výbor Státního fondu dopravní infrastruktury o poskytnutí příspěvku ve výši Kč 5,987 mil. na výstavbu cyklostezky z Lanškrouna do Rudoltic.
Investorem cyklostezky je Dobrovolný svazek obcí Lanškrounsko. Na základě výběrového řízení bude uzavřena smlouva o dílo na celkovou částku Kč 11.412.997 včetně DPH se společností Skanska, a.s., dodavatelem stavby.

Mgr. Stanislava Švarcová, předsedkyně Dobrovolného svazku obcí Lanškrounsko a současně starostka města Lanškroun doplňuje: "Občanům z města a okolí nabídne nová cyklostezka příjemnější cestu k jedné z dominant regionu - Zámečku u Rudoltic. Daleko více jistě všichni ocení zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů, kteří se pohybují mezi Lanškrounem a Rudolticemi, zejména pak občanů rudoltického sídliště pod Zámečkem. Silnice, po které se nyní lidé dopravují do města i do jedné z největších obcí regionu, je velice frekventovaná a chůze po ní je nebezpečná, zejména pro děti. Novou cyklostezku uvítají i řidiči, pro které je možnost střetu s chodcem či cyklistou v tomto úseku nepříjemnou hrozbou." Ing. Petra Brejšová, vedoucí kanceláře starosty a tajemníka
Marcela Machá?ková – 18.11.2011 15:54

Počítadlo.cz