Tisk o obci

Noc s Andersenem

Listy Lanškrounska – 18.4.2008
Téma ZŠ a MŠ
Zobrazeno 1576x

Strana 9: Děti
Noc s Andersenem
V pátek 28. března 2008 se rudoltické děti již podruhé zúčastnily oslavy Mezinárodního dne dětské knihy, který se připomíná každoročně 2. dubna na celém světě v den narození známého dánského pohádkáře.
Akci na podporu dětského čtenářství pořádá uherskohradišťská knihovna B. B. Buchlovana již 8 let.
Ke společnému nocování se tentokrát sešlo 26 dětí. Byl pro ně opět připraven bohatý program. Děti si zahrály oblíbené pohybové hry, ověřily si svoje znalosti v připraveném pohádkovém kvízu, procvičily prstíky v dovednostních soutěžích. Zajímavostí a opravdu velkým zážitkem pro ně letos byl lampiónový průvod. Cesta vedla okolo hřbitova, ale všechny děti tajuplnou atmosféru statečně zvládly. Okolo půlnoci děti ulehly do svých spacáků a postupně usínaly u čtení pohádek.
Ráno ještě v pyžamech si navzájem prohlédly donesené vstupenky ? své oblíbené knihy, společně posnídaly a dostaly ceny, které jim věnoval Klub dětských knihoven SKIP a TG TISK Lanškroun.
Cílem našeho ?nocování? bylo vzbudit v dětech zájem o četbu, ukázat jim krásu mluveného slova a půvab společného hlasitého předčítání. Pro všechny to byl velký zážitek a všichni se již těší na příští rok. A kdo ví, možná příště přijde i sám Hans Christian Andersen.

Marcela Krystlová
Marcela Machá?ková – 7.5.2008 8:34

Počítadlo.cz