Tisk o obci

Smutek Krasavy Šerkopové: Za dobrotu na žebrotu?

Orlický deník – 4.5.2011
Téma Černá kronika
Zobrazeno 854x

Česká Třebová ? Drzost zlodějů nezná mezí. Přesvědčila se o tom kastelánka rudoltického Zámečku Krasava Šerkopová, která ve vestibulu českotřebovského nádraží vydělává prodejem vyřezávaných výrobků chráněné dílny Ponny Dekor na své charitativní projekty.

Autor:
Dana Pokorná


V pondělí kolem půl třetí odpoledne přistoupil k jejímu stolku mladík a s drzou poznámkou ?tohle si vezmu? popadl kasu s celou tržbou a utekl na peron. Marně se za ním Krasava Šerkopová i pracovník ostrahy hnali, během okamžiku byl pryč. A s ním pět tisíc tržby i kastelánčiny vlastní peníze. Jak později potvrdili svědci, mladík, který měl stále přes hlavu kapuci, pobýval delší dobu na peronu. Zřejmě za prosklenými dveřmi čekal na chvíli vhodnou pro krádež. Krasava Šerkopová se z incidentu vzpamatovává jen těžko. Celou noc nespala. Přitom se ještě před pár dny radovala s dětmi z ústecké speciální školy z nové keramické pece do školní dílny, jejíž zakoupení je ve velké míře její zásluhou.
A teď se ne vlastní vinou musí Krasava Šerkopová vypořádat s citelnou finanční ztrátou. ?Z toho obláčku radosti, že jsme sehnali škole peníze na pec, jsem dopadla hodně tvrdě na zem,? posteskla si. Ačkoliv kastelánka Zámečku dlouhodobě bojuje se svými zdravotními problémy, stále myslí na druhé. Připravuje další ročník charitativní akce Knoflíkiáda, tentokrát bude sbírat prostředky na asistenční službu pro sedm klientů s kombinovaným postižením z Domova pod hradem Žampach. Krádež byla nahlášena policii. Podaří se drzého zloděje dopadnout? Přesný popis k dispozici není, když pachateli při útěku kapuce spadla, měl prý delší tmavé vlasy.
Marcela Machá?ková – 4.5.2011 19:11

Počítadlo.cz