Tisk o obci

Zámek u Lanškrouna propojí o víkendu zábavu s charitou

Orlický deník – 11.8.2011
Téma Památky
Zobrazeno 854x

Nový zámek zažije v sobotu již třetí country odpoledne. Děti se tu mohou svézt na koních, zahrát si řadu her a soutěží. Dospělí si potom mohou v aukci koupit výrobek z chráněných dílen s podpisem slavných osobností. Výtěžek půjde na charitu.

Torzo zámku Rudoltice u Lanškrouna - V Rudolticích u Lanškrouna otevřel vloni architekt Přemysl Kokeš opravenou vyhlídkovou věž, která zbyla jako torzo po zaniklém barokním zámku. | foto: mesto-lanskroun.cz
"Nabídneme například věci, které podepsala Dáda Patrasová nebo Martin Dejdar," řekla kastelánka Krasava Šerkopová. Výtěžek bude podle ní věnován sedmi klientům z domova pod hradem Žampach, pro něž se na Zámečku snaží získávat prostředky po celý letošní rok.

"Zatím jsme na asistenční službu vybrali při Knoflíkiádě zhruba 37 tisíc korun, další dva tisíce jsme získali z dalších akcí," připomněla kastelánka Šerkopová, podle níž zdejší aktivity podporuje řada známých osobností. "Na jaře jsme například prodali obraz Karla Gotta nebo výrobky z chráněných dílen podepsané režisérem Zdeňkem Troškou a dalšími známými osobnostmi," dodala.

Návštěvníci si budou moci poslechnout country hudbu a také prohlédnout řadu kuriozit, které jsou tu k vidění.

Ve sklepení jsou hodní skřítkové
"Máme tu třeba nejvíce knoflíků, které jste kdy pohromadě viděli, ale i další knoflíkové výrobky. Třeba kočárek, na který děti z Domu dětí ve Znojmě nalepily neuvěřitelných 19 700 košilových knoflíků," zve návštěvníky kastelánka a průvodkyně Šerkopová.

Také další prostory zámku nabízejí mnoho zajímavého. Ve sklepeních je například již počtvrté instalována výstava lanškrounských fotografů, nazvaná Maximální fotografie. Až do konce října tu představují více než třicet fotografií na téma světlo a voda.

"Zámeček má také svůj poklad, který ve sklepení hlídají hodní zámečtí skřítkové Malvínek a Barvínek. Každý návštěvník si sem může hodit korálek pro štěstí. A pokud mají děti zájem, mohou si o obou skřítcích poslechnout pohádku," dodala kastelánka, podle níž se při návštěvě Zámečku rozhodně nikdo nudit nebude.

Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/zamek-u-lanskrouna-propoji-o-vikendu-zabavu-s-charitou-pge-/pardubice-zpravy.aspx?c´A110811_1632945_pardubice-zpravy_meb
Marcela Machá?ková – 15.8.2011 8:55

Počítadlo.cz