Diskuse: Výstavba na Zámečku

Příjezd na sídliště

Zobrazeno 2479x, 4 odpovědi

Radek Matějka (11.2.2009, 10:29)

Dobrý den. Na křižovatce u konzumu jsou na příjezdu od Lanškrouna umístěny z obou stran komunikace velké balvany. Tak by mě zajímalo, jestli tam mají nějaký význam? Připadá mi taková pevná překážka v křižovatce velmi nebezpečná a i sebemenší chybička(teď to dost klouže) by znamenala velké škody na autě. Děkuji za odpověď.

Lenka Bártlová (11.2.2009, 11:40)

Zdravím, Radku. Právě jsem telefonicky hovořila s p. Božákem. Balvany tam umístil p. Krystl, zaměstnanec obecní společnosti, a to z toho důvodu, aby si automobily nekrátily cestu přes "trávník". Domluvila jsem se s ním nyní, aby balvany byly posunuty dále od komunikace, aby, jak říkáš, nedošlo k nebezpečné situaci.

Radek Matějka (11.2.2009, 12:03)

Já jsem si to myslel, ale takové věci by měl řešit spíše obrubník a ne balvany. Jinak děkuji za vyřízení.

Petra Nováková (10.2.2010, 16:53)

Dobrý den.Slyšela jsem,že se má přestavit zastávka na Zámečku.Je to pravda? Já jen že je v opravdu špatném stavu tak by se měla nějak upravit když to tam ty děcka celé posprejovali. A pokaždé co jsem tam přišla tak tam ty děti kouřili!On je to totiž hrozně špatný pocit když příjde nekuřák do tak špinavé zastávky a vidí tam 11-15 leté děti jak tam kouří a vy to zrovna musít všechno vdechovat! Tak jen jestli by se s tím i s tou zastávkou něco neudělalo? Děkuji předem za odpověď.

Lenka Bártlová (10.2.2010, 17:37)

Dobré odpoledne, paní Nováková. Problém s autobusovými zastávkami panuje dle mého názoru všeobecně nejen v naší obci. I přesto však zcela určitě existují celkem markantní rozdíly v jejich úrovních. Ptáte se proč? Vše je totiž hlavně o lidech.

Je mi líto, ale pokud obyvatelé Zámečku budou k tomu, že někteří místní výrostci zastávku jakýmkoliv způsobem poškozují, znečišťují nebo zde permanentně kouří, pouze a jen přihlížet a nebudou mít snahu toto radikálním způsobem řešit, nemá v podstatě obec důvod s tím cokoliv dělat. Věřte, že se obec již tímto negativním jevem několikrát zabývala a vždy dospěla ke stejnému závěru: Je potřeba sdělit obci jména těch, kteří jsou za toto zodpovědní! Na problematiku zastávek v celé obci včetně Zámečku byla rovněž upozorněna i Městská policie Lanškroun. Strážníci však nemohou celodenně situaci u zastávky monitorovat a odchytávat kouřící dorost.

Velice špatnou zkušenost již máme např. i s domovními zvonky některých bytových domů v této lokalitě (upozorňuji, že dole v obci tento problém není). Musím bohužel zkonstatovat, že některé domy na Zámečku mají domovní zvonky v tak dezolátním stavu, že v podstatě ani není možné zjistit, kdo zde bydlí a na koho právě zvoníte. Učiněná ostuda! Řešením však není jejich občasná výměna, která se pohybuje řádově mezi 10-15 tisíci korunami na dům, neboť v okamžiku, kdy obyvatelé domu toto nemají snahu sami řešit, při jejich výměně dojde v brzké době k opětovnému poškození a investované peníze na jejich obnovu tak padnou nazmar.

Myslím, že vám mohu zaručit, že pokud by obec do autobusové zastávky jakýmkoliv způsobem nyní investovala, nebude to mít sebemenší význam do doby, než uvedené negativní jevy nezačnou řešit sami místní obyvatelé.
Psát příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.

Přihlášení

Login


Heslo


Počítadlo.cz