Diskuse: Dotazy na členy zastupitelstva

Realizace smluv o smlouvě budoucí nájemní

Zobrazeno 2466x, 10 odpovědí

333 Dalík (15.4.2008, 22:28)

Dobrý večer,

chtěl bych si ujasnit jistý nesoulad, který panuje na těchto stránkách. V sekci Aktuality p.Bártlová dne 14.4.2008 9:56 uveřejnila výběrové řízení na pracovníka pro vedení agendy budoucích nájemníků a administrativní úkony s tím spojené. Z toho jsem usuzoval, že obec bude tuto agendu zpracovávat sama. Tomu mi ale neodpovídá usnesení starosty (Usnesení starosty č.j. sta/08/04/14/1) uveřejněné 15.4.2008 7:28 tamtéž, kterým pověřuje organizaci Stavby Rudoltice rozhodováním o nájemních smlouvách " a následně prostřednictvím Stavby Rudoltice starosta najímá svou mateřskou realitní kancelář 2k2 k.s. (Usnesení starosty č.j. sta/08/04/15/1).

Lenka Bártlová (16.4.2008, 0:36)

Upraveno 1x, naposledy 16.4.2008, 0:36
Věc je dle mého názoru naprosto jasná.

Na zasedání obecního zastupitelstva dne 29.11.2007 bylo rozhodnuto, že budu v rámci své funkce sepisovat smlouvy o smlouvách budoucích nájemních a dohody o jejich skončení. Dále byla na tomto jednání vyzvána RK 2k2 k.s. k úpravě předložené smlouvy o zprostředkování dle připomínek zastupitelů. Upravená smlouva již však předložena nebyla.

Na posledním jednání zastupitelstva dne 13.4.2008 bylo mj. i ve snaze co nejvíce ušetřit finanční prostředky obce rozhodnuto o přijmutí nového pracovníka obecního úřadu, který by v podstatě vykonával dosavadní činnost realitní kanceláře ohledně zajištění budoucích nájemců. Po zralé úvaze byla zastupiteli stanovena pracovní doba na 10 hodin týdně, tzn. že by předpokládané měsíční náklady obce činily max. částku 6.500,- Kč (včetně odvodů).

A nyní tedy zkuste počítat pro změnu se mnou...

94 (bytových jednotek) * 1.400,- Kč (1 smlouva dle původně navrhované smlouvy o zprostředkování) ´ 131.600,- Kč.

Dle mého názoru rozhodnutí zastupitelstva o sepisu smluv o smlouvách budoucích nájemních a dohod o jejich skončení z listopadu 2007 mou osobou bude některým z několika následujících usnesení pana starosty zrušeno taktéž, a tak počítejme hypoteticky dál...

94 (bytových jednotek) * 600,- Kč (1 sepis smlouvy) ´ 56.400,- Kč.

Sečteno, podtrženo.... 131.600,- Kč = 56.400,- Kč ´ 188.000,- Kč.
(počet dohod o skončení smluv nelze předpokládat, nejsou tedy započítány)


Za předpokladu, že by pracovník úřadu vykonával svou činnost celý rok, pak je to 12 (měsíců) * 6.500,- Kč ´ 78.000,- Kč, pokud by šlo o rok a půl (a to je hodně nadsazené), pak je to 18 (měsíců) * 6.500,- Kč ´ 117.000,- Kč.


Oč tu vlastně běží...., co myslíte?

Martin Jobak (16.4.2008, 9:05)

Podle mě to tak jednoduché není.
To je pěkný výpočet, ale kolik dá obec Rudoltice do reklamy, že se pronajímají nové byty???????

Tenhle výpočet je hodně nepřesný a podle mě neobsahuje všechny další vedlejší náklady. Náklady na zakoupení PC, telefonu, kancelářského nábytku, ...... Kolik takový člověk asi měsíčně provolá??

Ten člověk bude muset být asi opravdu hodně akční typ, když bude obcházet náměstí a rozmlouvat s kolemjdoucími jestli někdo nechce bydlet na Zámečku :-)) To asi za 4.500Kč nikdo dělat nebude!!!!
A pouze 117.000Kč to stát také nebude!!!
Jak se vůbec někdo dozví, že jsou na Zámečku byty k pronájmu.
Můžete prosím tento výpočet opravit. Zase zavádějící výpočet. Takhle by jste se asi paní Bártlová jako podnikatelka neuživila :-)) a brzo skrachovala.

Teď se zeptám Vás oč tu vlastně běží a proč vždy někdo neříká celou pravdu! Pokud chete být starostkou a obec přivést na buben, tak k tomu nemáte daleko. Nedocházejí Vám všecny souvislosti.

Ovce Rudoltická (16.4.2008, 9:25)

Upraveno 1x, naposledy 16.4.2008, 9:35
Silně vyčerpaný lev se sotva plazí po poušti a hledá cokoliv k snědku. Tu najednou v dáli spatří oázu a po velkém úsilí se tam doplahočí.
Oáza je to vskutku malinká, s jednou palmou kolem které si hrají čtyři malé opičky. Ty ihned jak uzří lva, vyšplhají do koruny. Lev se uvelebí pod palmou a povídá: "Opičky, opičky, já jsem lev, král zvířat, a mám ohromný hlad, proto jednu z vás sním."

Opičky se rozechvějí strachy, ale když vidí, že to lev myslí vázně, tak si střihnou a ta co prohrála pomalu sešplhává dolů. Lev na ni vyskočí a v mžiku ji celou sežere a lehne si zas pod palmu.

Opičky štěbetají: "Lve, tak běž už pryč!", ale lev na to: "Jedna malá opička je málo, já mám jestě hlad!"

A tak si opičky musely zase střihnout a ta co prohrála leze dolů. Lev se na ni sápe a opička okamžitě mizí v jeho velké tlamě.

Lev však stále neodchází a opičky pláčou: "Lve, už si nás polovinu sežral, tak už běž pryč." Ale lev stále vyčkává a povídá: "Necháváte mne dlouho čekat a tak mi zas vytrávilo. Jestě na jedné z vás si pochutnám."

Zbývající dvě opičky viděly, že není jiné cesty, a tak si opět střihly...

Lev se vrhá na opičku a ta opět mizí v jeho bezedném žaludku.

Ale co to? Lev stále neodchází. Poslední opička zoufale vřestí a prosí: "Lve, už si mi sežral všechny mé kamarádky, tak nech alespoň mě přezít." A lev je neúprosný a čeká.

Opička už je celá vyčerpaná a rezignovaně slézá dolů lvovi přimo do chřtánu.

A to je konec bajky a možná vysvětlení "jistého nesouladu".

A vysvětlení pro pana Jobaka? Možná kdybyste se pásal po rudoltických mezích tak dlouho jako já, věděl byste to, co zatím nejste schopen pochopit. Ale až ve vašem domě bude unikat plyn nebo až budete mít plíseň rozlezlou v celém bytě nebo budete mít špatně seřízená okna a nebude nikdo, kdo by Vám chtěl pomoci, tak pak si možná vzpomenete, co jste to kdysi dávno psal v rudoltické diskusi o tom jak je super, když obecní zakázky dostávají malé lvíčata a staré lvice.
Pro jistotu, aby nevznikla mýlka chci upozornit, že na váš dotaz odpovídá pouhá rudoltická ovce, kdybyste se náhodou chtěl stát opět Sherlockem Holmesem a vypátrat moji totožnost. Nejsem ani Petr Konečný, ani Oldřich Nový ani Lenka Bártlová dokonce ani straka, která občas sedí na stromě před vašima okny.....

333 Dalík (16.4.2008, 10:22)

Baní Bártlová,

z Vaší odpovědi mi ale není jasné, jaké stanovisko tedy platí, zda to které příjalo OZ a obec si tedy bude smlouvy realizovat sama prostřednictvím vlastních zdrojů a nebo stanovisko starosty, kterým toto usnesení OZ vetoval. Je v tom trochu zmatek.

Pro pana Jobáka : Myslím, že jste si na obhajobu realitní kanceláře 2K nevybral úplně ten nejšťastnější argument. Je celkem detektivka dopátrat se po tom, kde vůbec tato realitní kancelář sídlí, o nějaké reklamě pak nemůže být ani řec. Jediná prezentace na internetu je zdá se pouze na těchto stránkách. Možná se tedy právě ta akvizice nových klientů odehrává na tom náměstí, jak jste nastínil.

Pro ovci : "Možná kdybyste se pásal po rudoltických mezích tak dlouho jako já, věděl byste to, co zatím nejste schopen pochopit. Ale až ve vašem domě bude unikat plyn nebo až budete mít plíseň rozlezlou v celém bytě nebo budete mít špatně seřízená okna a nebude nikdo, kdo by Vám chtěl pomoci" : když jste neměla střechu nad hlavou, bylo zdá se evidentně lépe, viďte.

Iva Skalická (16.4.2008, 10:34)

Právě jsem si přečetla diskusní příspěvek pana Jobaka a jsem velmi mile překvapena, že existuje člověk s pravým jménem, který říká respektive píše, co cítí. Vaše argumenty, pane Jobaku, se mi nelíbí, ale přesto máte můj obdiv.
Pane Jobaku, pokusím se Vám tedy vysvětlit to, co nás vedlo k tomu, že jsme navrhly s Lenkou Bártlovou, aby zprostředkování bytů zajišťoval někdo jiný než realitní kancelář.
Za prvé: od října loňského roku se minimálně 7 zastupitelů snažilo, aby byla přijata jakákoliv smlouva ohledně zprostředkování bytů. Můžete se podívat do zápisů, že jsem já a místostarostka v té době zastávala názor, že by toto měla zprostředkovávat firma, která má již zkušenosti. Pane Jobak, zdá se Vám normální, že máme duben a žádná zprostředkovatelská smlouva nebyla stále přijata. Firma, která měla předložit zastupitelstvu pouze opravené 2 věty ve smlouvě, tak do současné doby toto neučinila? Návrh ohledně nového zaměstnance obecního úřadu jsem spolu s místostarostkou přednesla na zasedání dne 13.4.2008. Zastupitelstvo všemi svými hlasy tento návrh podpořilo. Proč v tu chvíli starosta, který vydává svá usnesení ohledně toho bodu den po zasedání nebyl přítomen našeho jednání?
Mohl přece vznést své připomínky demokraticky a nemusel vydávat své usnesení jednoho muže den poté.
Ale abych se vrátila k těm výpočtům a Vašim pochybnostem. Za hrubou mzdou 4500,- Kč měsíčně si stojím, je to maximum, které by pracovnice přijatá na 10 hodin týdně, mohla dostat na této pozici. Vše se řídí nařízením vlády 564/2006 Sb a je nespochybnitelné.
Zakoupení PC a ani dalších předmětů o kterých se ve svém příspěvku zmiňujete se v žádném případě neuskuteční.
Pokud bude potřeba nějaká reklama ( což já nepředpokládám), mohu Vás ujistit, že to z obecních prostředků nepůjde, v současné době máme zajištěné jiné zdroje.
Nový pracovník nebude muset v žádném případě obcházet náměstí, protože zájemců o bydlení je velmi mnoho. Během tohoto týdne se mi jich ozvalo minimálně 10. Takže pracovnice nebude muset nikoho obtelefonovávat zájemců o bydlení je dostatek.
Za druhé: při navrhování zřízení tohoto nového pracovního místa nebylo ale nejdůležitějším hlediskem hledisko finanční, ale čistě pouze fakt, že koncem léta se mají stěhovat noví nájemníci do nových bytů a nebyl zajištěn nikdo, kdo by měl smluvně ošetřen tuto činnost. Nezdá se Vám spíše tento přístup liknavý a právě na této liknavosti bychom pane Jobak mohli my všichni zkrachovat.
Vím, že bydlíte v Rudolticích krátce a proto nechci, abyste si myslel, že Vás chci poučovat, ale věřte mi, že tento návrh který tady kritizujete vznikl z pečlivého studování poměrů a že nebyl špatný, svědčí i jeho stoprocentní odsouhlasení na nedělním zasedání.
Jsem velmi ráda, že v naší vesnici jsou lidé jako jste Vy, kteří se nebojí vyjádřit veřejně svůj názor, ikdyž nemusí být zrovna takový , který se mi líbí. Právě k tomu slouží tato diskuse a jsem ráda, že do ní přispíváte.

Oldřich Nový (16.4.2008, 10:37)

Upraveno 1x, naposledy 16.4.2008, 10:41
Tohle bylo za časů pána z Trautenberka. Moc velký pán to teda nebyl...

Ale poroučet uměl náramně. Jako by mu patřilo sakumprásk všecko od Damníkova až po Lanškroun.

Himl-hergot-donrvetr-krumcajs-element?!

Ale já mu ukážu, kdo je tady pánem! Kubo,kabát!Anče,klobouk!Hajnej, flintu!Nestát,nekoukat, lenoši, mizerové!

Milostpane, tam se nesmí?! ? Mě nikdo poroučet nebude. Když on na mě s deštěm, já na něho s flintou!

Poslouchat se musí! Poslouchat musíš pána, rozumíš?! Neodmlouvej!

Nestát, nekoukat, nedivit se!

Himl-hergot-donevetr, já tomu Krakonošovi ukážu!

...Tak už to na světě bývá, když se někomu zachce cizí pečínky, může být nakonec rád, že mu doma zbudou suché kůrky.

333 Dalík (16.4.2008, 15:14)

Zakoupení PC a ani dalších předmětů o kterých se ve svém příspěvku zmiňujete se v žádném případě neuskuteční.
Pokud bude potřeba nějaká reklama ( což já nepředpokládám), mohu Vás ujistit, že to z obecních prostředků nepůjde, v současné době máme zajištěné jiné zdroje.
Da se z tohoto tedy usuzovat, že platí varianta přijatá OZ ? Existuje nějáké konečné stanovisko ?

Lenka Bártlová (16.4.2008, 18:34)

Nejprve k panu Jobákovi. Počítač, kancelářský nábytek..., to opravdu ne, neboť to vážně není potřeba. Jinak ano, máte asi pravdu - nějaké telefonní poplatky tam nejspíš budou, ale nepředpokládám žádnou horentní sumu. Můžeme to zkusit spolu nějakým způsobem dát dohromady, pane Jobáku, abychom předešli pochybnostem o zkreslení. Navrhněte částku.

Nelze samozřejmě v tuto chvíli říci konkrétní číslo podaných žádostí o byt, neboť dle pokynu pana starosty byli všichni žadatelé odkazováni na realitní kancelář a pokud žádost dorazila v písemné podobě na obec, pracovnice úřadu byla povinna takovou žádost postoupit realitní kanceláři. Nebude jich však málo, o tom jsem přesvědčena. Obec dle mého názoru má nárok na tyto žádosti ohledně přidělení bytu, pokud zastupitelstvo rozhodlo o tom, že na tuto agendu přijme pracovníka. V tuto chvíli však nebudu předjímat, zda RK žádosti obci předá. Pokud ne, bude je samozřejmě nutné podat opětovně, a to na obec. Pak by bylo třeba uvažovat i o vydání příp. inzerátů min. v Listech Lanškrounska a samozřejmě i uvědomění na internetových stránkách, a to nejen těchto. Kontaktů na redakce máme dostatek a věřte, že cenová relace je pro tuto záležitost zanedbatelná. Jak ale již psala Iva Skalická, žadatelé se pomalu hlásí sami...

Víte, pane Jobáku, přála bych Vám být současným zastupitelem, možná byste i pochopil, proč k těmto, řekněme "neshodám" s panem starostou dochází. Zastupitelé byli zvoleni občany obce a jsou samozřejmě svým voličům zodpovědni za to, jak hájí jejich práva, jak vyjadřují jejich názory, jak plní své sliby, které jim dali. Volby jsou přeci demokraticky nastaveny, tak proč bychom měli přistoupit na nedemokratický systém v zastupitelstvu? Nevím, zda jste sledoval události minulého roku, pokud ano, věděl byste, že se zastupitelé se starostou dohodli na tom, že bude striktně dodržován především zákon o obcích. Neděje se tak, bohužel. Ani já, ani ostatní zastupitelé nemáme právnické vzdělání, a tak čím dál častěji navštěvuji právníky, ale i některé státní instituce a snažím se v rámci zákona starostovi říci, že překračuje svá starostovská práva.

Vydání týdeníku Veřejná správa č. 43/2006 naprosto jasně a zřetelně hovoří o tématu Usnesení orgánů obce. Jen tak pro zajímavost: Usnesení může přijímat pouze zastupitelstvo, rada, výbory a komise. Starosta nikoliv.

Starosta nemá právo zrušit usnesení zastupitelstva. Zastupitelstvo je nejvyšším orgánem obce, a proto platí varianta přijatá OZ, pane Dalíku.

Martin Jobak (16.4.2008, 19:38)

Paní Bártlová, takhle jste si s tím odkazem podle mě naběhla :-)

Podle mě v obci rada není!!! Přitom rada je podle mě nad zastupitelstvem a má vyšší pravomoce. Pokud ne, tak se omlouvám.

Pokud dobře čtu tak...............


Jak postupovat v obci, kde se rada nevolí

V obci, kde se rada obce nevolí, vykonává její pravomoc starosta, pokud zákon o obcích nestanoví jinak.

Zákon o obcích výslovně nestanoví, jakou formou starosta vykonává pravomoc rady obce. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o právní úkony, měly by být učiněny svobodně a vážně, určitě a srozumitelně a rovněž tak, aby nevznikly pochybnosti o tom, jaký úkon chtěl starosta učinit.

Lenka Bártlová (16.4.2008, 19:59)

Upraveno 1x, naposledy 16.4.2008, 20:00
Pane Jobáku, u nás v obci opravdu rada není, to máte samozřejmě pravdu, a proto NĚKTERÉ z jejích pravomocí přechází na starostu. I kdyby rada v obci byla, tak ani v tom případě není nejvyšším orgánem. Rada obce je výkonný orgán obce, orgán kolektivní.

Dívejte:

U tohoto odkazu doporučuji přečíst alespoň první odstavec:
Starosta obce v pohledu správního práva

a ještě jeden...

Postavení zastupitelstva obce
Psát příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.

Přihlášení

Login


Heslo


Počítadlo.cz