Diskuse: Výstavba na Zámečku

Úprava terénu

Zobrazeno 2052x, 5 odpovědí

Petra Hrdinová (24.4.2008, 12:52)

Ráda bych se zeptala za celý dům č. 612, kdy budou provedeny nějaké úpravy kolem domu, to znamená navezení hlíny a zasetí trávy, je zde hodně dětí, kteří lítají a hrají si kolem domu.A samozřejmě i my nájemníci budeme rádi, když se to konečně trochu upraví a bude to k něčemu vypadat.

Petra Hrdinová (27.4.2008, 18:06)

Upraveno 1x, naposledy 27.4.2008, 18:07
V závěru r. 2007 proběhla na těchto stránkách reportáž z návštěv bytové komise, která hodnotila pořádek ve společných prostorách jednotlivých domů.Úroveň pořádku v některých domech byla po právu kritizována a několik otřesných foto bylo možno shlédnout. Komise došla k závěru, že budou následovat další kontroly, aby se z těchto domů nestalo skladiště odložených věcí, doslova konstatovala druhý "CHÁNOV". Říkal jsem si "bravo vážená komise". Uběhlo několik měsíců a je klid po pěšině, komise mlčí, tak je asi vše v pořádku. Nedokážu to posoudit. V našem domě č. 612 bylo a je vše v pořádku. Co však Váš Chanov vážená komise?! Myslím ten otřesný nepořádek okolo našeho domu 612! Myslím ty neupravené, nezatravněné plochy, zbytky po stavebnících, stará metr vysoká tráva atd. Budíček prosím, je jaro a práce jako je jarní úklid, zatravňování se zpravidla dělají na jaře. A co ty už druhý rok vytrhané a povalující se obrubníky okolo druhých domů? Takové mohl navrhnout a následně usadit jen naprostý ignorant, který zapomněl, že zde pádá taky někdy sníh a ten se uklízí traktorem s radlicí a ne ručním hráblem. Tyto slabé obrubníky upevněné pouze na hmoždinky neměly šanci přežít jedinou zimu. To byl pouze jeden příklad. Jak chcete vést obyvatele k udržování pořádku, když se musíme dívat na ten brajgl před našimi okny.Také se říká jaký pán takový krám. Doufám, že Vás bytová komise, timto příspěvkem probudím z Vašeho zimního spánku. Abych předešel tomu, že budu muset odpovídat na argument, že se stále staví a není možno veřejné prostory upravit, říkám " u našeho domu se již nestaví". Příjďte se prosím podívat nejlépe až zaprší, to budete koukat, co nosí děti na botách do baráku. Rád Vám vše ukážu. Šustr Josef

Lenka Bártlová (27.4.2008, 19:18)

Dobrý den, pane Šustre. Ke kontrolám společných prostor obecních bytových domů se jistě vyjádří bytová komise sama, pouze bych podotkla, že jsem se osobně zúčastnila jedné z návštěv, a to konkrétně včera jednoho z domů na Zámečku, kde jsme měli smluvenou schůzku se všemi jeho obyvateli.
K nepořádku v okolí domů na Zámečku bych měla asi tolik. K dnešnímu dni obec "hospodaří" s celkem 438 hodinami obecně prospěšných prací, je možné, že v nejbližších dnech se toto číslo zvýší o dalších 200. Jedná se o práce, které jsou prováděny ve prospěch obce zcela zdarma. Před několika dny jsem s předsedou komise životního prostředí p. Kohoutem a dále s jednatelem obecní společnosti VISION Rudoltice s.r.o. p. Žáčkem dojednávala materiální zajištění pracovníků k výkonu OPP. Z jejich pracovní náplně uvádím např. úklid v okolí domů a výstavby na Zámečku a samozřejmě i v celé obci, úklid kolem kontejnerů = vynášení košů, úklid v alejích, vyhrabávání alejí, hrabání trávy a listí na obecních pozemcích, strhávání krajnic a úklid obecních cest aj. Pokud vím, některé práce již měly být započaty. Zajištění osetí plochy u bytového domu čp. 610 jsem si osobně vzala na starosti na minulém zasedání zastupitelstva.

K obrubníkům ani jejich kvalitě se, bohužel, nemohu vyjádřit.

V této souvislosti bych se však ještě ráda vyjádřila k problému, který jsme řešili na proběhlém zastupitelstvu, a to znečištěné komunikaci vedoucí od aleje kolem GMS a Agrostavu směrem na Lanškroun. S prosbou o řešení této nepříjemné situace jsem oslovila zástupce společnosti, která si v přilehlém okolí zadala u stavební firmy výstavbu nového závodu. Jejím ředitelem mi bylo sděleno, že tento nepříznivý stav je dočasný, neboť stavba objektu by měla být dokončena do začátku prázdnin. Současně mi bylo přislíbeno, že generální dodavatel stavby bude o tomto problému informován a četnost čištění komunikace by snad měla být zvýšena.

Petr Konečný (27.4.2008, 20:16)

Dobrý večer.

Vážený pane Šustre,proč ten jízlivý tón?
Z vašeho článku je patrné ,že Vám není lhostejné okolí vašeho bydliště a to je jistě dobře.Sám osobně vítám jakékoli návrhy na zlepšení žití na Zámečku.Co se týče kontroly která proběhla koncem loňského roku,je fakt,že se mnohé zlepšilo po zveřejnění fotek a článku k nim.Problémy se od té doby řeší průběžně.

Ovšem třeba já za sebe mohu říct,že to co mne osobně trápí nejvíc se zatím nepodařilo posunout ani o píď.Tímto problémem je nepořádek na silnici.Bahno vždy po dešti nebezpečné svou klouzavostí a když je sucho obtěžující prašností.Opravdu nemám sílu na toto neustále kompetentní osoby upozorňovat, když vím,že se mi za zády vysmějí a nic se nezmění.Když se staví jinde,platí pravidla,ale u nás bohužel jsou jiné priority než dýchatelný vzduch.

K obrubníkům asi tolik: Jistě se dá položit otázka k jejich vhodnému výběru,nicméně spíš mne trápí fakt,že když si všimnete ,že máte poškozený obrubník u svého domu,máte pocit,že by bytová komise toto měla vědět dřív a problém sama od sebe řešit.Když si kliknete na informace například k mému jménu v diskuzi,je tam email i telefon.Když si domluvíme schůzku na místě,můžeme problém začít řešit třeba spolu.Já osobně jezdím domů jinudy a skutečně mne ještě nenapadlo kontrolovat obrubníky.
Takže pokud objevíte vy nebo kdokoli jiný problém ,není nic jednoduššího než se ozvat na email: bytova.komise@email.cz a problém začít řešit.

Petra Hrdinová (27.4.2008, 20:54)

Vážená p. Bártlová v mém příspěvku šlo o okolí domu č. 612,o kterém se ve Vašem příspěvku nezmiňujete. Obyvatelé domu č. 610 Vaši záštitu nad osetím okolí jejich domu jistě ocení, tak jako by to ocenili i obyvatelé domu č. 612. Osobně Vám za ně již předem děkuji a věřím, že podniknete příslušné kroky k zpříjemnění jejich bydlení. To byla i hlavní myšlenka mého předchozího příspěvku. To ostatní bylo pouze na dokreslení (obrubníky). P. Konečný, můj příspěvek nebyl myšlen vůbec jizlivě, ale s upřímnou snahou zlepšit prostředí v okolí, kde bydlím. A nebráním se ani přiložit v rámci svých možností ruku k dílu. Pokud se jedná o řešení problému formou vzájemné schůzky, můj telefon je 777912330, milerád s Vámi budu problémy konzultovat.

Šustr Josef

Lenka Bártlová (27.4.2008, 20:59)

V pořádku, pane Šustre. Zařídím.
Psát příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.

Přihlášení

Login


Heslo


Počítadlo.cz